Avant Art Festival 2015

1 października we Wrocławiu rozpoczyna się 8. edycja AVANT ART FESTIVAL. Podczas 4 dni festiwalu usłyszmy najciekawsze polskie i zagraniczne projekty muzyczne z pogranicza awangardy i eksperymentu.

Na tegorocznym festiwalu zagrają: Kinsky, Rimbaud, Syny, Jacek Sienkiewicz i Alameda 5, a także Dean Blunt, Irmler i Liebezeit, Brandt Brauer Frick, M.E.S.H. i Felix Kubin. Oprócz muzyki będzie można wziąć udział w przeglądzie filmów o muzyce. W Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się czwarta odsłona AVANT ART FILM.

Ósma edycja AVANT ART FESTIVAL potrwa od 1 do 4 października.

Otwarcie festiwalu odbędzie się w niedawno otwartym Narodowym Forum Muzyki. Tam usłyszmy psychodeliczne Syny i trio Rimbaud (Budzyński/Jacaszek/Trzaska), a także Felixa Kubina i jego syntezatorowy, retrofuturystyczny dada-horror. Kolejne dni to koncerty na Dworcu Świebodzkim – klimatycznej przestrzeni, znanej już z zeszłorocznej edycji AVANT ART. W piątek, 2 października, zagrają tam: Alameda5, reanimowany skład Kinsky, Dean Blunt, M.E.S.H. oraz Tomek Hoax i Rhythm Baboon (Polish Juke). W sobotę, 3 października, wystąpią Irmler (Faust) & Liebezeit (Can), Brandt Brauer Frick ze swoją „emotional body music”, weteran brytyjskiej sceny garage/grime - Flowdan, Fischerle, pionier muzyki elektronicznej w Polsce - Jacek Sienkiewicz i Perc.

W niedzielę festiwal przeniesie się do CeTA. Tam zobaczyć będzie można audiowizualny projekt SynthArt i Vox Machinatione. Koncert będzie zderzeniem organicznych improwizacji wokalnych z beat'ową, eksperymentalną elektroniką i elementami muzyki współczesnej. AVANT ART zakończy się w Warsztacie przy Niedźwiedziej. Dla przybyłych zagra DJ C-drik aka Kirdek – wszechstronny muzyk i kompozytor, obecnie rezydujący w Berlinie.

W Kinie Nowe Horyzonty pokazany zostanie film poświęcony pamięci Rowlanda S. Howarda „Autoluminescent” czy „B-Movie”, traktujący o zachodnioberlińskim podziemiu muzycznym lat 1979-1989. W sumie zaprezentowanych zostanie pięć filmów, z których trzy będą miały swoje polskie premiery.

 

Więcej informacji na www.avantart.pl


przysłano: 28 września 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło