Teatr

Złota kaczka | dziecięce warsztaty interaktywne już w najbliższą sobotę

POGROMCY BAŚNI I LEGEND

część III - legenda o Złotej Kaczce

             

Za oknami coraz ciemniej, coraz zimniej i mokro?

 

Zafunduj swojemu dziecku kolorową zabawę z bohaterami polskich i światowych legend i baśni! W Teatrze Soho startuje projekt dziecięcy wprowadzający małych widzów w świat literatury.

 

W listopadzie i w grudniu odbędą się autorskie warsztaty  zatytułowane „Pogromcy Baśni i Legend”. To cykl widowisk interaktywnych i spotkań warsztatowych przeznaczonych dla dzieci (5-12 lat) i ich rodziców, których tematem są stare podania, historie i legendarne postaci. Punktem wyjścia są literackie wzorce bohaterów podań skandynawskich, węgierskich, francuskich i polskich.W programie m.in opowieść o syrence warszawskiej, złotej kaczce, bazyliszku i kwiecie paproci.

 

Każe zajęcia będą składały się z trzech części:

 

I. warsztat teatralny – wspólne budowanie postaci

II. warsztat muzyczny – tworzenie rytmu postaci

III. warsztat plastyczny – komiks postaci

 

Cykl zajęć zwieńczy wspólne pisanie nowej legendy warszawskiej.

 

Prowadzący:

 

Bartosz Mazur – aktor, ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie oraz kurs pedagogiczny w Instytucie Doskonalenia Kadr Pedagogicznych. Członek Stowarzyszenia Studio Teatralne Koło. Pracował w Teatrze im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze, Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Współpracował z Lubelskim Centrum Kultury i III L. O. im. Unii Lubelskiej w Lublinie. Związany z Laboratorium Dramatu i Teatrem Dramatycznym w Warszawie. Prowadzi liczne warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży oraz nauczycieli. Współpracuje z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę”, jako Latający Animator Kultury.

 

Mikołaj Tabako – muzyk-trębacz, performer, producent muzyczny. Współpracuje m.in. z zespołami: The Bartenders, Ziggie Piggie UpBeat Quartet, Stc Tabako, Prataouro oraz z artystami: HempGru, Habakuk, Jacek Kleyff czy Marika. Współtworzył spektakl, w reżyserii Anny Seniuk, oparty na piosenkach z Akademii Pana Kleksa. Współrealizator płyty dla dzieci pt. „Misiowe piosenki” (nakład 64 tys. egzemplarzy). W swoim dorobku ma kilkadziesiąt realizacji związanych z kompozycją i produkcją muzyki reklamowej. Prowadzi zajęcia edukacyjne dla dzieci i dorosłych, których temat obejmuje ogólny rozwój muzyczny.

 

Szaweł Płóciennik – student warszawskiej ASP na wydziale malarstwa, twórca powieści graficznych („Sprane Dżinsy i Sztama”, „Moja Terapia”, „Pinki”), z zamiłowania również kompozytor i wokalista w rock’n’ rollowym zespole Miood. Urodzony w 1987 roku w Warszawie. W komiksie poszukuje relacji prawdziwych bohaterów. Stworzył album wspólnie z ojcem Jarosławem, o roku 1980 na warszawskiej Woli („Sprane Dżinsy i Sztama”), narysował także komiks „Moja Terapia”, będący pamiętnikiem Sławomira Gołaszewskiego (protoplasty polskiej muzyki reggae) z czasów jego pracy w zakładzie psychiatrycznym. Najnowsza publikacja Płóciennika to autorski album „Pinki”, opowiadający o losach Krzysztofa „Pinkiego” Brandta – ostatniego hipisa i jak głoszą miejskie legendy pierwszego hipstera Warszawy.

 

Terminy warsztatów:  21 listopada, 6 grudnia godz. 11:00

Miejsce: Teatr Soho, Mińska 25, bud.15 (na terenie Soho Factory)

Koszt: 15 zł (dziecko+opiekun) za pojedynczy warsztat

Zapisy: rezerwacja@studiokolo.com | 535 395 513

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 20 listopada 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca