Wywrota

Twarze, odciski palców, układ linii w bazie danych za miliard dolarów

Federalne Biuro Śledcze rozpoczęło realizację wartego miliard dolarów projektu, który zakłada stworzenie największej na świecie komputerowej biometrycznej bazy danych. Dzięki niej rząd Stanów Zjednoczonych będzie mógł łatwiej i szybciej identyfikować osoby przebywające zarówno w kraju, jak i poza jego granicami - podała gazeta Wahsington Post.

 

FBI rozpoczęło zbieranie zdjęć twarzy w postaci cyfrowej, odcisków palców oraz układów linii na dłoniach - wszystkie te dane znajdą się w nowym systemie.

W styczniu agencja, która zajmuje się naruszeniami prawa federalnego, szpiegostwem oraz terroryzmem, spodziewa się zatwierdzenia 10-letniego kontraktu pozwalającego na rozszerzenie rodzaju biometrycznych informacji, jakie mogą być zbierane.

Jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planem, system zwany Next Generation Identification, będzie w stanie zebrać w jednym miejscu informacje biometryczne znacznie ułatwiające identyfikację - podaje Washigton Post.

źródło: hacking.pl / zdnet.co.uk

Redakcja

Redakcja

22 z Internetu
7511 artykułów 1720 tekstów 11 nagrań 66 komentarzy
Wywrota.pl to interdyscyplinarny serwis społecznościowy zajmujący się kulturą. Jest jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – działa od 1998 roku. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: Papierowy Ekran…


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 1 stycznia 2008 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca