Wywrota

Materiały eksploatacyjne i akcesoria do tokarek

Tokarki CNC niczym samochody bez odpowiedniego wyposażenia i akcesoriów są tylko bardzo drogim meblem lub ozdobą. Podobnie jak wszystkie obrabiarki CNC, tokarki CNC również wymagają materiałów eksploatacyjnych a akcesoria do tokarek są bardzo dużą grupą produktów nad którymi warto się zastanowić, aby poprawnie rozpocząć jak i kontynuować swoją produkcje.

 

Narzędzia płytkowe

Akcesoria do tokarek można w bardzo ogólnej wersji podzielić na kilka grup – pierwszą, najważniejszą z nich są same narzędzia. Standardowe noże tokarskie ze stali szybkotnącej już dawno temu ustąpiły miejsca narzędziom płytkowym (potocznie – składakom) w którym korpus jest częścią właściwie wieczną a wymieniamy samą płytkę skrawającą wykonaną z węglika spiekanego. O ile te ostatnie raczej kupujemy nowe, o tyle zdarzają się wyprzedaże „resztek” produkcyjnych, pojedynczych płytek, oraz oczywiście ogłoszenia dotyczące sprzedaży samych noży.

 

A gdzie szukać takich ofert? Oczywiście najlepiej na portalu dedykowanym do sprzedaży materiałów eksploatacyjnych, na którym znajdują się akcesoria do tokarek, na którym można kupić używane obrabiarki CNC w tym tokarki CNC – na portalu Obrabiarka.pl.

 

Oprawki narzędziowe

 

Inna grupa to oprawki narzędziowe. Tokarki CNC posiadają głowicę narzędziową, która nie jest w stanie przyjąć naszych noży tokarskich bezpośrednio i wymaga adaptera np. z systemu VDI lub BMT na trzonki okrągłe i kwadratowe. Akcesoria do tokarek w postaci oprawek również są elementem właściwie niezużywalnym i mimo stosunkowo niskiej ceny i wysokiej dostępności (np. w katalogu Groth którego dystrybutorem jest firma Abplanalp) często sprzedawane są jako produkt używany – np. na wspomnianym wcześniej portalu Obrabiarka.pl.

 

Akcesoria do tokarek

 

Ostatnia grupa to typowe akcesoria do tokarek – do poprawnego zamocowania przedmiotu na wrzecionie potrzebny jest uchwyt (zwykle trójszczękowy), szczęki, być może zderzaki lub ustawiaki,  dzięki czemu obrabiarka CNC posiadają stały punkt zerowy przedmiotu. Tokarki CNC korzystają też często z kłów obrotowych zakładanych w koniku, celem podparcia długiego i smukłego przedmiotu wystającego z wrzeciona, zwłaszcza przy obróbkach generujących duże siły promieniowe. Jak się pewnie domyślacie i tutaj można skusić się na rozwiązania używane – z portalu Obrabiarka.pl


Obróbka CNC nie musi być droga, zarówno obrabiarki CNC, akcesoria do tokarek czy same tokarki CNC można kupić zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Wystarczy znaleźć odpowiednie źródło ogłoszeń i samą ofertę która spełni nasze wymagania.

Redakcja

Redakcja

25 z Internetu
7862 artykuły 1719 tekstów 66 komentarzy
Wywrota.pl to interdyscyplinarny serwis społecznościowy zajmujący się kulturą. Jest jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – działa od 1998 roku. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: Papierowy Ekran…


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
James Thompson
James Thompson 13 listopada 2023, 18:33
Witam, Czy potrzebujesz pożyczki od najbardziej zaufanej i niezawodnej firmy
na świecie? jeśli tak, skontaktuj się z nami teraz, ponieważ oferujemy pożyczkę wszystkim
kategorie osób poszukujących, czy to firmy, czy do użytku personelu. Oferujemy
pożyczka z oprocentowaniem 3%, skontaktuj się z nami za pośrednictwem aplikacji Whats +447918234523
ushaservicesonline@gmail.com

FORMULARZ WNIOSKU O POŻYCZKĘ
******************************
1) Imię i nazwisko:
2) Płeć:
3) Potrzebna kwota pożyczki:
4) Czas trwania pożyczki:
5) Kraj:
6) Adres domowy:
7) Numer telefonu komórkowego:
8) Numer faksu:
9) Zawód:
10) Miesięczny dochód:
11) Data wynagrodzenia:
12) Cel pożyczki:
13) Skąd wziąłeś naszą reklamę pożyczki:
ushaservicesonline@gmail.com
przysłano: 19 pazdziernika 2023 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca