Wywrota

3, 2, 1… Start V edycji DialNet Masters

Kosmiczna odsłona olimpiady informatycznej dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej – najlepsi pojadą na Cape Canaveral w USA!

 

3, 2, 1… Start V edycji DialNet Masters

 

Wrocław, 4 stycznia 2011 r.Do końca stycznia br. trwają zapisy do V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters. Mistrzowie Internetu 2011 – oprócz prestiżowego tytułu – wygrać mogą wyjątkowo cenne nagrody. Najlepsi pojadą na wycieczkę do USA, gdzie zwiedzą m.in. Nowy Jork i Cape Canaveral na Florydzie. Merytorycznie tegoroczną olimpiadę wspierają Politechnika Łódzka, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, Program Cisco Networking Academy oraz Intel. Po raz trzeci honorowym patronatem DialNet Masters objął Urząd Komunikacji Elektronicznej. Pomysłodawcą i organizatorem turnieju jest Telefonia DIALOG S.A.

 

– Głównym motywem jubileuszowej edycji olimpiady DialNet Masters jest kosmos. Kosmiczne przestrzenie i Internet mają ze sobą wiele wspólnego: nieograniczoność i otwartość na nowe, nieznane dotąd możliwości – wyjaśnia Robert Banasiak, wiceprezes zarządu Telefonii DIALOG S.A. – Mistrzów Internetu i kosmonautów łączy także bardzo wiele – na pewno kosmiczna wprost inteligencja, wytrwałość w dążeniu do celu i siła charakteru – dodaje.

 

Dotychczasowe edycje DialNet Masters dowodzą, że przedsięwzięcie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Olimpiada ma charakter kilkuetapowych rozgrywek drużynowych, w dwóch kategoriach: gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Zespoły składają się z czterech uczniów (niekoniecznie z jednej klasy) i nauczyciela-opiekuna. Pedagodzy są pełnoprawnymi uczestnikami olimpiady – wygrywają nagrody i otrzymują dyplomy, ale nie uczestniczą w rozwiązywaniu zadań. Na każdym z etapów turnieju uczestnicy DialNet Masters powinni logicznie myśleć, orientować się w bogatych zasobach sieci i rozwiązywać różnorodne zadania związane z wirtualnym światem.

 

Zapisy do tegorocznej edycji olimpiady trwają do 31 stycznia 2011 r. na stronie dialnetmasters.pl. Do DialNet Masters można zgłosić od trzech do pięciu drużyn z jednej szkoły, w zależności od jej wielkości. Rejestracji drużyn towarzyszą zapisy kibiców. Zespół, który zgromadzi najwięcej fanów, otrzyma specjalne wyróżnienie podczas Wielkiego Finału, a spośród jego kibiców zostaną rozlosowane cenne nagrody. Każda drużyna, która przystępuje do olimpiady, akceptuje Etyczny Kodeks Mastersa.

Niezwyczajne w tegorocznej olimpiadzie są również nagrody. Najlepsi zdobędą netbooki, iPody, gadżety, dyplomy i zaświadczenia. Nagrodą główną dla zwycięzców I miejsca jest wycieczka do Stanów Zjednoczonych, a w jej programie m.in. zwiedzanie Nowego Jorku i Cape Canaveral na Florydzie. Tutaj znajduje się ośrodek lotów kosmicznych im. J. F. Kennedy'ego oraz Stacja Sił Powietrznych Cape Canaveral.

 

W 2010 r. ogólnopolska olimpiada informatyczna DialNet Masters została wpisana do raportu dobrych praktyk CSR w Polsce, wydawanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Od 2006 roku jest ważnym wydarzeniem naukowo-rozrywkowym, nie tylko w kalendarzu imprez szkolnych. Coraz więcej instytucji naukowych, firm i mediów wspiera projekt, którego główną ideą jest budowanie społeczeństwa informacyjnego. Olimpiada DialNet Masters przez pięć lat zyskała sobie renomę i miano wydarzenia, bez którego kilkadziesiąt tysięcy młodych internautów w Polsce nie wyobraża sobie życia szkolnego. – Dzięki olimpiadzie DialNet Masters zainteresowałem się tematyką sieci komputerowych i telekomunikacji, co zdecydowanie przyda mi się w dalszej edukacji. Zyskałem świadomość, że nauka może być ciekawa i przynosić wymierne korzyści – mówi Mateusz Kowalski, zwycięzca IV edycji DialNet Masters z „EjTyNoPrzecieżToProste” z I Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy.

Sponsorami V edycji DialNet Masters są Intel, BroadSoft, iSpot Apple Premium Reseller i Diallo – nowa telefonia komórkowa. Patronatem medialnym wydarzenie objęli ESKA TV, radio ESKA, portal Onet.pl, Wiadomości24.pl, edukacjanet.pl, niepelnosprawni.pl oraz magazyn komputerowy „CHIP” i magazyn „Integracja”.

 

Materiały promocyjne DialNet Masters przygotowała wrocławska agencja ACztery. Obsługę olimpiady w Internecie powierzono agencji interaktywnej Kamikaze z Łodzi. Agencja ta jest odpowiedzialna za stworzenie serwisu internetowego dialnetmasters.pl – centrum działań, informacji i ośrodek budowania społeczności Mastersów.

 

Harmonogram V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters:

START: grudzień 2010 r./ styczeń 2011 r. – wysyłka materiałów informacyjnych do szkół

 

ELIMINACJE WENĄTRZSZKOLNE I ZAPISY DRUŻYN


od 20 grudnia 2010 r. do 31 stycznia 2011 r. – eliminacje wewnątrzszkolne i zapisy do portalu

TESTY ON-LINE


od 1 do 10 marca 2011 r. – I etap okręgowy testów on-line
11 marca 2011 r. – ogłoszenie wyników I etapu okręgowych testów on-line
od 14 do 17 marca 2011 r. – II etap okręgowy testów on-line
18 marca 2011 r. – ogłoszenie wyników po II etapie testów okręgowych on-line

 

PÓŁFINAŁY – Mecze Mastersów


29 marca 2011 – Gdańsk
30 marca 2011 – Warszawa
31 marca 2011 – Lublin
1 kwietnia 2011 – Kraków
4 kwietnia 2011 – Zielona Góra
11 kwietnia 2011 – Łódź
15 kwietnia 2011 – Legnica

 

KONKURS O „DZIKĄ KARTĘ” do Wielkiego Finału organizowany przez magazyn komputerowy „CHIP”

do 15 maja 2011 r.

 

PROJEKT LOGOTYPU DLA NIEPELNOSPRAWNI.PL: od 16 do 31 maja 2011 r.

 

SZKOLENIA SENIORA: od 27 kwietnia do 31 maja 2011 r. – zespołowe szkolenia komputerowe „Surfuj z Seniorem”

 

WIELKI FINAŁ: 16 czerwca 2011 r. we Wrocławiu

 

Więcej o olimpiadzie i regulamin DialNet Masters znajduje się na stronie dialnetmasters.pl


Dodatkowe informacje:
Anna Kwolek, konsultant ds. PR i CSR
tel. 71 781 11 45, 693 320 541
anna.kwolek@dialog.pl


 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 23 sierpnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca