Wywrota

Tusz do drukarki

Tusze i tonery pełnią kluczową funkcję w użytkowaniu drukarek. Warto wiedzieć jakie materiały zapewnią najlepszą jakość wydruku i nie skrócą żywotności sprzętu. Jak zatem wybrać właściwe produkty, które spełnią nasze oczekiwania?

Tusz do drukarki

Jeżeli jesteś posiadaczem drukarki atramentowej, zapoznaj się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi materiałów eksploatacyjnych. Na rynku dostępna jest szeroka oferta tuszy oryginalnych, jak również tańszych zamienników. Jak prezentują się obie opcje? Czy oryginały są jedyną słuszną decyzją?

 

Istnieje przekonanie, że tusze oryginalne od producentów drukarek działają lepiej i są jedyną słuszną opcją. Ta opinia okazuje się jednak mitem, ponieważ większość produktów jest tak samo dobra, niezależnie od marki. Oryginał dedykowany do Twojego urządzenia bywa często sporym obciążeniem portfela, natomiast zamiennik może kosztować 20, 30 lub czasami 50% mniej. Cena nie jest tutaj jednak wyznacznikiem trwałości i wydajności. Tusz do drukarki z górnej półki jest tak drogi, ponieważ posiada stuprocentową certyfikowaną gwarancję jakości, którą uzyskuje po przebyciu badań laboratoryjnych. One same wymagają nakładów finansowych oraz czasowych, skąd bierze się później ostateczna cena.

Jakie są różnice między oryginałami i zamiennikami?

Oryginalny tusz do drukarki oraz zamiennik są praktycznie takie same. Skład jest identyczny pod względem substancji i proporcji. Główna różnica to oczywiście cena uwarunkowana przez obecność testów laboratoryjnych lub ich brak. Kupując tusz nie należy obawiać się wyboru zamienników, ponieważ są niezwykle wydajne i odporne na czynniki zewnętrzne. Należy jednak wcześniej zapoznać się z opiniami na temat firmy, gdyż niektórzy producenci faktycznie sprzedają niewystarczająco dobre produkty. W sklepach oferujących szeroką gamę materiałów eksploatacyjnych do drukarek takie sytuacje nie mają miejsca, a wszelkie obawy można odrzucić. Warto szukać zamienników do swojej drukarki ze względu na dużą oszczędność i wysoką jakość.

Tonery do drukarki

Tonery używane są w drukarkach laserowych. Tak samo jak w przypadku tuszów, można kupić oryginalny toner od producenta urządzeń lub produkt zamienny. Jakość jest bardzo podobna w przypadku obu wariantów, a różnica tkwi ponownie w cenie. 

 

Drukarki laserowe są niezwykle wydajne, dzięki czemu świetnie nadają się do biur oraz druku wszelkich dokumentów. Najczęściej użytkownicy wybierają kolor czarny, ponieważ zakup nawet kilku pojedynczych odcieni to ogromny wydatek. Jeśli drukujesz często i dużo, tonery będą odpowiednią opcją dla Ciebie. Ich wydajność jest zdecydowanie większa, niż tuszów w drukarkach atramentowych. Poza tym nawet przy rzadkim użytkowaniu substancje nie zaschną, dzięki czemu praca będzie bezproblemowa. Ważnym atutem tego typu sprzętu jest także szybkość wydruku. Dokumenty możesz mieć w ręce praktycznie natychmiastowo, a trwałość oraz jakość nadal pozostaną takie same. Warto poszukać zamiennika toneru i zachować więcej pieniędzy w portfelu.

Toner i tusz - co wybrać?

Wybór odpowiedniego rodzaju drukarki jest kluczowy. Najpierw warto pomyśleć do czego będziemy jej używać, ponieważ różne typy dają odmienne możliwości. Drukarka atramentowa będzie odpowiednia zarówno do pracy zawodowej, jak również do drukowania np. zdjęć. Jej wydajność jest nieco słabsza w porównaniu do tonerów, jednak dostajemy możliwość generowania kolorowych obrazów w przystępnej cenie. Drukarka laserowa to niezawodny pomocnik biurowy, dzięki któremu wydrukujesz dużo więcej dokumentów i zaoszczędzisz. Kwestia kolorowych tonerów pozostaje za to często poza naszym zasięgiem finansowym. Mając powyższe informacje na uwadze pozostaje już tylko cieszyć się sprawnym działaniem tak ważnego urządzenia. 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 27 kwietnia 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca