Wywrota

SLOT Art Festival

Między 11 a 15 lipca 2007 zapraszamy na 15. edycję SLOT Art Festiwalu na terenie jednego z największych w Europie obiektów pałacowo-klasztornych w Lubiążu koło Wrocławia!
Nie ma z pewnością drugiego takiego miejsca, gdzie w ciągu zaledwie pięciu dni i nocy można doświadczyć tylu wrażeń i przeżyć, z tak wielu dziedzin sztuki, posłuchać tak różnorodnej muzyki, spotkać tylu ciekawych ludzi z całego świata. SLOT Art Festiwal to największy niezależny pięciodniowy festiwal alternatywnej kultury w Polsce, którego program obejmuje dziesiątki koncertów rozgrywających się na kilku scenach, ponad sto dwadzieścia warsztatów z różnych dziedzin sztuki, scenę klubową, wykłady, wystawy, projekcje filmowe, przedstawienia teatralne i happeningi. Liczba uczestników dochodzi do sześciu tysięcy.

Muzycznymi gośćmi tegorocznego Slotu będą m.in.

Fisz Emade Tworzywo

jeden z najważniejszych muzyków alternatywnych w naszym kraju. W zeszłym roku Fisz oraz Emade brali udział w nagraniu płyty Marii Peszek "Miasto Mania", laureat Paszportu Polityki w kategorii pop-rock-estrada za: "twórcze poszukiwania i wyznaczanie standardów na krajowej scenie, nową definicję hip-hopu i konsekwentny kurs pod prąd".

Me Myself and I.

Sami określają muzykę, którą tworzą jako "human beatbox vocal groove". Jest ich troje i prawie całą muzykę tworzą za pomocą swoich głosów. Magda Pasierska odpowiedzialna za główne partie wokalne. Zgas, czyli Jakub Żmijowski czołowy polski beatboxer, od 2005 r. Michał Majeran wokalista o klasycznym wykształceniu, absolwent Royal College of Music w Londynie

Verra Cruz.

Znani są ze świetnych pełnych rockowej energii i emocji koncertów, dzięki którym zdobyli rzesze fanów na całym niemal świecie. Poza Wielką Brytanią grali m.in. we Francji, Holandii, Belgii, Szwecji, Litwie i RPA. Rosnąca popularność zaowocowała w 2003 r. serią koncertów w USA - w Los Angeles i Nowym Yorku. W czerwcu 2003 r. nagrali EP Soul Collides ze światowej sławy producentem muzycznym Jasonem Corsaro, laureatem nagrody Grammy, odpowiedzialnym za płyty takich gwiazd jak Soundgarden, Soulfly, Peter Gabriel, Madonna, David Bowie czy Iggy Pop.

2Tm2,3

(potocznie zwany Tymoteuszem) to zespół dobrze znany bywalcom Slotu. Grupa ma na swoim koncie cztery płyty, na których łączą się różne style muzyczne. W ostatnich latach zespół złagodził swoje brzmienie i od ostrej muzyki metalowej zmierza w kierunku reggae, rocka. W 2006 r. Znakomicie sprawdzają się na koncertach, czego dowodem może być bardzo ciepłe przyjęcie Tymoteusza na zeszłorocznym Przystanku Woodstock.

Scena klubowa Slotu to cztery noce klimatycznych imprez, rozbrzmiewających dźwiękami drum'n'bassu, breakbeatu, electro, techno. W tym roku zagrają m.in. Bcee, Broflow, Mendez Paranoid, dj cad & mc matyah, ebm junglist (auricom & kwik eklektyk).

Scena eksperymentalna – czyli wszystko to, co nowe, niepospolite, zaskakujące. W tym roku zagrają m.in. takie formacje jak Irek Głyk Multisound, grupa Tucan ze Słowacji oraz Gabriela Kulka z zespołem Raalya.

Reggae Tent – prowadzony przez ekipę z Republiki Czech, przy muzycznym wspomożeniu ze strony polskich wyznawców jamajskich brzmień jest kolejnym miejscem gdzie można będzie się pobujać przy muzyce,

Warsztaty. W zeszłym roku odbyło się ponad 120 cykli różnych warsztatów. W tym roku chcielibyśmy by odbyło się ich przynajmniej tyle samo, albo znowu o trochę więcej program warsztatowy obejmuje: sztuki wizualne (malarstwo, grafika, instalacje, kowalstwo artystyczne, biżuteria artystyczna, koraliki, maski gipsowe, rysunek, rzeźba, wyplatanie…), sceniczne (teatr, fire show, żonglerka, cyrkowe, pojki, break dance, tańce dawne, taniec współczesny, improwizacja w tańcu, tańce szkockie i irlandzkie, taniec towarzyski…) muzyczne (wokal, śpiew zespołowy, DJ'ing, realizacja dźwięku, bębny, gitara, perkusja, kije deszczowe, przeszkadzajki…) sportowe (siatkówka, koszykówka, deskorolka, nauka jazdy, budowanie kajaków, rower, aerobic, samoobrona, gra w Go, Le parkour, Petanque...) a także ciekawe zajęcia językowe, psychologiczne, dziennikarskie, o gotowaniu,modzie i fryzjerstwie, zabawy integracyjne, medyczne,... i wiele innych.

Wszystkie warsztaty odbywają się codziennie w trzech turach:

11.00 - 13.00

13.00 - 15.00

15.00 - 17.00

Przestrzeń inicjatyw społecznych. Jesteś otwartym, wrażliwym i aktywnym człowiekiem? Weź sprawy w swoje ręce! Przestrzeń inicjatyw społecznych, to miejsce dla ludzi, którzy widzą coś więcej niż czubek własnego nosa. Jak co roku będą z nami reprezentanci międzynarodowych, krajowych i lokalnych organizacji pozarządowych działających w pożytecznym celu. Przyjdź i przekonaj się ile genialnych inicjatyw został już podjętych i ile jest jeszcze do zrobienia. Nie zmarnuj swojego powołania! W programie:

- interaktywne stoiska organizacji pozarządowych

- prezentacje multimedialne

- wykłady i dyskusje

- warsztaty z pisania projektów

BILETY

Przedsprzedaż karnetów:

110 zł indywidualne/ 100 zł grupa (min 11 osób)

przedsprzedaż trwa do 25.06.2007

tel + 48 71/ 341 46 56

Cena karnetu na festiwal: 130 zł karnet / 30 zł doba festiwalowa

Organizator: Stowarzyszenie Lokalnych Ośrodków Twórczych (SLOT)

więcej: www.slot.art.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 8 grudnia 2009 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca