Wywrota

45 Tydzień Kultury Beskidzkiej w Szczyrku

Wbrew nazwie Tydzień trwa dni 9 i prezentują się na nim zespoły folklorystyczne z całego świata. To najwiękasza tego typu impreza w Polsce, oraz jedna z większych w Europie.

Wbrew nazwie Tydzień trwa dni 9 i prezentują się na nim zespoły folklorystyczne  z całego świata. To najwiękasza tego typu impreza w Polsce, oraz jedna z większych w Europie. Szczyrk rozbrzmiewa wtedy muzyką etniczną , tańcem i folklorem najbardziej egzotycznych krajów. Tegoroczny TKB rozpocznie się juz po raz 45 i z tego co widać na plakatach program jest w stanie zadowolić najzagorzalszych  malkontentów.

Patrz: http://www.szczyrk.pl/index.php...

 

Koncerty właściwe odbywać się będą na Estradzie Skalite, a tegoroczne nowum to codzienne występy zespołów muzycznych towarzyszących grupom folklorystycznym na estradzie przy Urzędzie Miasta. Zapraszam wszystkich zainteresowanych muzyką i folklorem . Sceneria i atmosfera gór zapewni Wam miłe przeżycia dodatkowe.

od: 2 sierpnia 2008
do: 10 sierpnia 2008 Szczyrk

Zdjęcia


Marek Dunat

Marek Dunat Marek Dunat premium

24 Szczyrk
8 artykułów 82 teksty 7017 komentarzy
Od 2007 roku Marek był aktywnym członkiem naszej społeczności oraz opiekunem sekcji poetyckiej. Kochał poezję i nie wyobrażał sobie życia bez niej. Był jednym z głównych organizatorów zjazdu Wywroty w Szczyrku, ale przede wszystkim był jednak…
Zasłużeni dla serwisu


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
veg.anka
veg.anka 1 sierpnia 2008, 18:15
Co roku mam przyjemność uczestniczyć w Festiwalu . Tegoroczne występy maja naprawdę świetną obsadę i już nie moge doczekać się jutra. Ludzie warto przyjechać!!!!
Marek Dunat
Marek Dunat 3 sierpnia 2008, 16:34
właśnie zakończył sie korowód zespołów. niestety brało w nim udział tylko kilka z nich (równolegle odbywał sie tak sam korowód w Żywcu , ale i tak było na co popatrzeć i czego posłuchać . zamieszczam kilka fotek z tegoż korowodu . wprawne oko oglądających dostrzeże wśród ludków moja skromna osobę . pozdrawiam.
zieloneciele
zieloneciele 3 sierpnia 2008, 21:59
noo, ta Twoja skromna osoba to coraz mniej skromnie wygląda, że tak powiem ;)
Marek Dunat
Marek Dunat 3 sierpnia 2008, 22:53
bo te Hindusy Asiu to po półtora metra mieli ! to dlatego .
Jan Sebastian Wieczorek
Jan Sebastian Wieczorek 7 sierpnia 2008, 11:24
Skorzystam w przyszłości :)
Mam pytanie czy jest to bardziej festiwal rdzennego folkloru czy raczej aranżowanego przez artystów zafascynowanych folklorem?
Marek Dunat
Marek Dunat 7 sierpnia 2008, 11:54
jest różnie, komercja niestety rządzi się swoimi prawami . powiem jednak ,że często znajdują się perełki , autentyczne, nawiązujące i czerpiące z korzeni - bez obróbek i naginania do mody .
przysłano: 27 lipca 2008 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca