Film

Międzynarodowy Festiwal Młodego Kina Pełny Metraż 2008

W dniach 19-23 listopada 2008 w Lublinie odbędzie się trzecia edycja festiwalu „Pełny Metraż". Tegoroczny Festiwal, ma charakter konkursu z nagrodą publiczności dla najlepszego filmu. Nagroda nosi nazwę „Multimedia Polska 2008" i ma wartość - 4 tys. zł.
Dodatkowo cztery osoby wyłonione w drodze losowania spośród głosujących otrzymają od Organizatorów wartościowe prezenty.

"Pełny Metraż" to jedyny w Polsce Festiwal poświęcony filmom fabularnym kina niezależnego wyłącznie pełnometrażowym . Takie filmy są zjawiskiem szczególnym. Ich poziom artystyczny i myślowy wciąż się podnosi. Kręcone przez pasjonatów, powstają przede wszystkim z autentycznej potrzeby wypowiedzi i z pragnienia tworzenia kina, a nie z przyczyn komercyjnych. Tworzone są w oparciu o oryginalne, własne scenariusze twórców, dzięki temu stają się autentycznym i ważnym głosem pokoleniowym młodych ludzi.

Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny a filmy podlegają ocenie publiczności, która ze wszystkich obejrzanych tytułów wyłoni zwycięzcę. Głosowanie odbędzie się ostatniego dnia festiwalu po ostatniej projekcji za pomocą bezpłatnych karnetów. Warunkiem głosowania jest oczywiście obejrzenie filmów. Dlatego też przed pierwsza projekcją rozdawane będą karnety, na których za pomocą pieczątek odznaczana będzie obecność na kolejnych seansach festiwalu. W pełni opieczątkowany karnet daje prawo do głosowania.

19 .11.2008 godz. 18.00
rozstrzygnięcie Konkursu Filmowego Lublin is Coming- na najlepszy filmu amatorski promujący Lublin

 

 

Program

* 19 listopada - Środa

18.00 - Rozstrzygnięcie Konkursu Filmowego Lublin is Coming- na najlepszy film amatorski promujący Lublin
Wręczeni nagrody poprzedzi pokaz 15 wybranych filmów nadesłanych ma konkurs

19.00 - EGO, reż. Krzysztof Jankowski - Polska 2008, 84'
Drogi dwóch głównych bohaterów, Karola i Marcina, przecinają się w pozornie przypadkowy sposób. Każdy z nich jest jednak kimś w swoim środowisku i nie zamierza ustąpić, przez co ich rywalizacja przybiera coraz poważniejszy ton. Do czego może doprowadzić wybujałe ego, chorobliwa ambicja i nieustępliwość?

* 20 listopada - Czwartek

18.00 - Dla Ciebie i Ognia, reż. Mateusz Jemioł oraz Tomasz Zasada - Polska 2008, 120'
"Dla Ciebie i Ognia" jest pełnometrażowym debiutem młodej ekipy filmowców z Trójmiasta, to dwugodzinny thriller kryminalny, który powiada historię Adama, młodego, szalenie ambitnego dziennikarza, pracującego w lokalnej gazecie - "Kurierze Pomorza". Pewnego dnia otrzymuje on pocztą list z tajemniczym dopiskiem "Tibi et Igni" (łac. Dla Ciebie i Ognia). W liście znajduje trzy fotografie swojej narzeczonej Ani. Dziewczyna twierdzi, że osoba na zdjęciach to nie ona. Adam wszczyna śledztwo, które doprowadza go do przerażającej prawdy.

20.00 - Gledaj Me - Patrz na mnie, reż. Marija Perović - Czarnogóra 2008, 100'
"Patrz na mnie" jest współczesnym thrillerem psychologicznym, którym opowiada o przemocy w rodzinie, buncie młodych i miłości. Film powstał na podstawie nagradzanej powieści "Chłopak z wody" młodego pisarza z Czarnogóry, Kseni Popovic'a. Dwudziestosześcioletnia Mina przyjeżdża do małego portu w Czarnogórze by odnaleźć Andreja. Dziesięć lat wcześniej nastoletnia Mina i jej przyjaciółka Danijela spędzały wakacje czekając aż ze studiów wrócą dwaj popularni, miejscowi chłopcy. Dziewiętnastoletni Sasa i Andrej wrócili na wakacje do domu. Wtedy każdy z nich zaczął interesować się cichą i upartą Miną, która nosiła dwa, niewybaczalne dla małych społeczności znamiona: była nieślubnym dzieckiem, a jej matka popełniła samobójstwo.

* 21 listopada - Piątek

18.00 - Marta, reż. Adam Uryniak - Polska 2008, 55'
Sercowe i zawodowe perypetie tytułowej Marty - młodej dziewczyny z Krakowa. Pomimo przeciwności losu i prześladującego ją pecha, bohaterka stara się nie tracić wiary w szczęśliwą przyszłość.

20.00 - Kai aš buvau partizanas - Kiedy byłem partyzantem, reż. Vytautas V. Landsbergis - Litwa 2008, 60'
Podstawowym celem tego filmu jest uchwycenie lat powojennych i pokazanie ich wpływu na dzisiejsze pokolenie. Wojna partyzancka pozostawiła po sobie niewiarygodnie głębokie rany. Okupacja się skończyła i nastała wolność. Jednakże, bolesne doświadczenia rodziców, dziadków i zesłańców trwają jako podświadome wspomnienia. Kinowa psychoterapia służy jako pomoc dla pamiętających, zmieniających się i w końcu wyzwolonych z bólu, który może być zapomniany.

* 22 listopada - Sobota

18.00 - Jan z drzewa, reż. Łukasz Kasprzycki - Polska 2008, 92'
Jan, zamożny lekarz w średnim wieku jest zmęczony codzienną pogonią za pieniędzmi i brakiem kontaktu z wiecznie zapracowaną żoną. Postanawia porzucić styl swojego dotychczasowego życia i ucieka do lasu, gdzie zamieszkuje na drzewie. Jego decyzja powoduje lawinę dziwnych i niespotykanych wydarzeń.

20.00 - 33th day - 33 Dzień, reż. Andrej Boka - Serbia 2008, 60'
Anamarija, głowa konserwatywnej i religijnej rodziny, po śmierci męża czuje się prześladowana. Pomimo szalejącego zła, próbuje odnaleźć równowagę pomiędzy wychowywaniem dzieci i własnym bezpieczeństwem. Jej córka, Ludmiła próbuje sprzeciwiać się terrorowi matki. Natomiast uwielbiany syn Zivica jest posłuszny każdemu jej poleceniu, a tym samym, słuchając reguł wyznaczonych przez matkę i kościół, stara się być wstrzemięźliwy.

* 23 listopada - Niedziela

18.00 - Waiting at the Gate - Czekając przed drzwiami, reż. Rocky Palladino - Wielka Brytania 2008, 60'
Zostało dwa tygodnie do zakończenia szkoły i Robert ma zamiar uporać się z najtrudniejszym momentem jego młodocianego życia. Po tym, jak zostaje zatrzymany po lekcjach, zaczyna mało prawdopodobną przyjaźń ze znużonym nauczycielem muzyki. Później rozpoczyna walkę z klasowym rasistą. W ciągu ostatnich dni w szkole Robert mierzy się z posępną przyszłością, która czeka na niego za bramą szkoły.

20.00 - Kup teraz, reż. Piotr Matwiejczyk - Polska 2008, 80'
Historia dwóch braci Piotra i Dawida (w tych rolach Piotr Matwiejczyk i Dawid Antkowiak) - maniaków kupowania na aukcjach internetowych, którzy podczas alkoholowej imprezy postanawiają wystawić swoje dziewczyny na aukcjach ALEgrosz, żeby sprawdzić która jest więcej warta. Rankiem zdają sobie sprawę z tego co zrobili, ale na przerwanie transakcji jest już za późno. A zainteresowanie kupujących jest olbrzymie...

Program projekcji

Gdzie: Sala Nowa
Bilety: wstęp wolny

Kontakt:
Kinoteatr Projekt
Andrzej Rusin
Dyrektor Organizacyjny
kom. 0511 870 817
tel.: 081 53 603 23
e-mail: kinoteatrprojekt@o2.pl

 

Zdjęcia


Redakcja

Redakcja

23 z Internetu
7643 artykuły 1719 tekstów 66 komentarzy
Wywrota.pl to interdyscyplinarny serwis społecznościowy zajmujący się kulturą. Jest jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – działa od 1998 roku. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: Papierowy Ekran…


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 13 listopada 2008 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca