Literatura

"Nakręć wiersz" i wygraj 10 tys. złotychBiuro Literackie zaprasza do udziału w trzeciej edycji konkursu filmowego "Nakręć wiersz", którego celem jest wyłonienie najlepszego utworu audiowizualnego stanowiącego ilustrację wiersza. Rozstrzygnięcie podczas 15. edycji festiwalu Port Wrocław 2010.

Do festiwalowych prezentacji zakwalifikowanych zostanie od 20 do 30 filmów. Wybrane klipy oglądać będzie można także od marca w PortTV na internetowej stronie biuroliterackie.pl 

Nowością  tej edycji konkursu jest "Bank nakręconych wierszy" z utworami znanych polskich poetów, z których skorzystać będą mogły te zespoły i twórcy filmowi, którzy jako pierwsi zarezerwują sobie prawo do zrealizowania klipu do wybranego tekstu.

W „Banku”  znajdą się m.in. wiersze tegorocznego laureata Nike Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego, a także Wojciecha Bonowicza, Marty Podgórnik, Krzysztofa Siwczyka, Dariusza Suski, Andrzeja Sosnowskiego i Przemysława Witkowskiego.  

Konkurs nie ma ograniczeń wiekowych i adresowany jest w równym stopniu do nieprofesjonalistów, jak i twórców z dorobkiem, pojedynczych osób, a także grup producenckich, autorów z Polski lub zagranicy.

Klip nieprzekraczający 3 minut, przygotowany dowolną techniką (film, animacja etc.), musi być premierowy, tzn. nieprezentowany w wydawnictwach audiowizualnych, telewizji czy Internecie. Dopuszcza się możliwość, by sam wiersz był już wcześniej publikowany.

Prace zakwalifikowane do udziału w konkursie oceni jury w składzie Janusz Kondratiuk, Jolanta Kowalska, Jarosław Szoda i Mariusz Wilczyński. Fundatorem nagrody głównej w wysokości 10 tys. złotych jest Prezydent Miasta Wrocław Rafał Dutkiewicz.

Zgłoszenia należy przesyłać do 15 lutego 2010 roku na adres: Biuro Literackie, ul. Piłsudskiego 89, 50-019 Wrocław. O zaproszeniu do konkursu zainteresowane osoby poinformowane zostaną do końca marca 2010.

W 2008 roku jury przyznało dwie nagrody filmom: "Burundanga" zespołu o tej samej nazwie (Agnieszka Paszkiewicz, Agnieszka Chatys, Wanda Kapelczak), oraz "Jakim chcesz być kotem" zespołu "Piotr i Aneta" (Piotr Spigiel, Aneta Kamińska, Marek Straszak).

W 2009 roku jury podzieliło nagrodę pomiędzy zespoły: "Zrzut" za wiersz "Optyka" (Przemysław Janiszek, Monika Korzeniowska, Krzysztof Szcześniak) i "No Bo" (Agnieszka Paszkiewicz, Waldemar Szemetnia, Adam Zdrodowski) za film utworu "no bo ja piszę".

Wszelkie zapytania związane z konkursem, w tym także prośby o skorzystanie z "Banku nakręconych wierszy" należy kierować na adres nakrecwiersz@biuroliterackie.pl Ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród nastąpi podczas Portu Wrocław 2010. 

Nakręć się  i weź udział w konkursie  >>>

http://www.biuroliterackie.pl/biuro/biuro.php?site=210&news_ID=2009-12-10

Zgłoszenia należy przesyłać do 15 lutego 2010 roku na adres: Biuro Literackie, ul. Piłsudskiego 89, 50-019 Wrocław.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 11 grudnia 2009 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca