Wywrota

5. Polsko-Niemiecki Weekend Literacki

Dom Edyty Stein, ul. Nowowiejska 38, Wrocław. NA WSZYSTKIE WYDARZENIA WSTĘP BEZPŁATNY!PROGRAM


Piątek, 19.11.2010


godz. 18.00 otwarcie 5. Polsko-Niemieckiego Weekendu Literackiego


godz. 18.15 Kasza z Fronasza - czyli - co słyszę gdy piszę? - spotkanie autorskie

z Miłką Malzahn (Białystok)


godz. 19.30 Du drehst den Kopf, ich drehe den Kopf - performance literacko-muzyczno-wizualny

Finn-Ole Heinrich & Spaceman Spiff (Hamburg)


godz. 21.00 Koncert joão


Sobota, 20.11.2010


godz. 18.00 Creative Creatures - spotkanie autorskie z Jörgiem Albrechtem (Berlin)


godz. 19.30 Pałacyk Bertolta Brechta – spotkanie autorskie z Edwardem Pasewiczem (Warszawa)


godz. 21.00 Recital Edwarda Pasewicza


ok. godz. 21.30 A stranger - performance Izabeli Chamczyk (Wrocław)


NA WSZYSTKIE WYDARZENIA WSTĘP BEZPŁATNYMIEJSCE:

Dom Edyty Stein, ul. Nowowiejska 38, Wrocław


OGANIZATORZY:

Towarzystwo im. Edyty Stein: www.edytastein.org.pl

Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne Rita Baum: www.ritabaum.pl


KONTAKT:

pawelpiotrowicz1@poczta.onet.pl, Tel. 888 509 142

agnieszka.cwielag@edytastein.org.pl, tel. 71-78 33 619


UCZESTNICY 5. POLSKO-NIEMIECKIEGO WEEKENDU LITERACKIEGO


EDWARD PASEWICZ


Urodził się w 1971 r. w Kostrzynie nad Odrą. Poeta, pisarz i kompozytor, laureat VIII konkursu im. Jacka Bieriezina (2000). W 2007r. został nominowany do Nagrody Literackiej Gdyni za książkę Henry Berryman. Pięśni. Autor tomów poetyckich Dolna Wilda, Wiersze dla Róży Filipowicz, th, Śmierć w darkroomie, Drobne!Drobne!, Muzyka na instrumenty strunowe, perkusję i czelestę.


Jego wiersze tłumaczone były min. na niemiecki, angielski, słoweński, serbski, czeski, hiszpański, kataloński, włoski. Jest buddystą, uczniem Ole Nydahla.


MIŁKA MALZAHN


Urodziła się w 1971r. Poetka, prozaiczka, wokalistka, autorka tekstów piosenek, z wykształcenia filozof. Aktualnie pracuje jako DJ. Zadebiutowała w 2001 r. zbiorem opowiadań Baronowa późna jesień i tomikiem poetyckim Rzeczy wydarzone. Jest autorką książki Królowa rabarbaru. Oprócz pisarstwa zajmuje się śpiewem, nagrała solową płytę Mapa. Jej utwory można znaleźć też na składankach My house, Zielona cytryna, Kraina Łagodności. Jest laureatką Krakowskiego Festiwalu Piosenki Studenckiej (1995). Miłka Malzahn jest także współzałożycielką Galerii Wizji i organizatorką 4 edycji Majowego Boomu Poetyckiego w Toruniu.


FINN-OLE HEINRICH


Urodził się w 1982r. koło Hamburga. W 2008r. ukończył reżyserię w Hanowerze. W 2005r. hamburskie wydawnictwo mairisch opublikowało jego zbiór opowiadań die taschen voll Waser (kieszenie pełne wody).


Jego kolejne publikacje to: zbiór opowiadań gestern war auch schon ein Tag (wczoraj też był dzień) i audio-book auf meine Kappe (na czapkę) a jego prace były wielokrotnie nagradzane. Aktywnie działa także jako filmowiec. Jego dwu-minutowy video-clip flummi pokazywany był na wielu festiwalach filmów krótkometrażowych w Niemczech, nagrodzony m.in. w Magdeburgu i Passau. W 2008r. napisał scenariusz do filmu krótkometrażowego Fliegen, który prezentowany był na festiwalu filmowym w Berlinie.


HANNES WITTMER


Urodził się w 1986r. w Würzburgu, mieszka w Hamburgu. Znany jest pod pseudonimem Spacemann – Spiff. W 2009r. wydał swoją pierwszą płytę Bodenangst, w kolejnym roku odznaczony został nagrodą muzyczną miasta Hamburg.


W 2010r. podjął współpracę z Finnem-Ole Heinrichem. Wspólnie wydali album Du drehst den Kopf, ich dreh den Kopf, złożony z nowych kompozycji Wittmera i niepublikowanych tekstów Heinricha.JÖRG ALBRECHTUrodził się w 1981r. w Bonn, mieszka w Berlinie. Tworzy prozę, słuchowiska, sztuki teatralne; w swoich pracach wideo i performance bada granice między gatunkami. W 2006r. w wydawnictwie Wallenstein Verlag ukazała się jego pierwsza powieść Drei Herzen (Trzy serca), w 2008r. Sternstaub, Goldfunk, Silberstreif (Pył gwiezdny, złote radio, promyk nadziei). W 2007r. otrzymał Literacką Nagrodę Nadrenii Północnej-Westfalii, w 2009r. stypendium Funduszu Literatury Niemieckiej w Nowym Jorku, a w roku 2010/11 stypendium literackie miasta Graz (Austria). Jest także autorem słuchowisk. Jego sztuki teatralne wystawiane są w teatrze Maxima Gorkiego w Berlinie, Schauspielhaus w Wiedniu oraz w Kammerspielen w Monachium. Działa także w grupie teatralnej „copy & waste”.


IZABELA CHAMCZYK


Urodziła się w 1980r. w Częstochowie. Pracuje w wielu mediach nieustannie przekraczając lub redefiniując ich granice. Interesuje ją sztuka procesualna, odbywająca się w czasie i przestrzeni. Uprawia także performance, który jest dla niej naturalnym sposobem obrazowania, ekspresji, kompozycji i rozszerzania medium malarskiego. Jest absolwentką malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, oraz czasopisma Artluk (stypendium dla Młodego Twórcy 2009 r.). Prezentowała swoje prace na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych.


joão


Piosenkarz, wokalista i gitarzysta portugalski. Po kilku latach w Polsce i współpracy w projektach takich jak Room on Moon i Pensão Listopad, rozpoczyna karierę solową. W piosenkach joão przeplatają się polskie i portugalskie opowieści, tym razem w przebraniu pop przywołującym na myśl miniony klimat lat 80tych. joão towarzyszy Wojtek Orszewski (a.k.a. Monter), znany z formacji Miloopa i Digit All Love.

od: 19 listopada 2010
do: 20 listopada 2010 Wrocław

Patronat medialny:
Wywrota


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 18 sierpnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca