Film

Tematy Tabu: „Baby love”

W najbliższy czwartek, w ramach cyklu Tematy Tabu, kontynuujemy blok: SEKSUALIZM w epoce Świętego Walentego. Pokażemy film Baby Love (reż. Vincent Garenq).

Film podbił serca półmilionowej publiczności we Francji. Zdobył liczne nagrody, m.in. w Cannes i podczas Lata Filmów w Warszawie.

 

Po filmie zapraszamy na spotkanie z interesującymi gośćmi: Tomaszem Szypułą - prezesem Kampanii Przeciw Homofobii oraz Michałem Sieczkowskim, aktorem i reżyserem, znanym m.in. z serialu Plebania oraz Teatru Polonia.

 

Poprzednie spotkanie, z udziałem gości Małgorzaty Rawińskiej i Ewy Tomaszewicz, spotkało się z dużym zainteresowaniem, zarówno publiczności, jak i mediów.

 

 

10.02.2011 (czw.): Baby Love reż. Vincent Garenq, Francja 2008, 90 min.


Są perfekcyjną parą. Prawie perfekcyjną, bo Emmanuel chce mieć dziecko, Philippe nie chce. Pewnego dnia Emmanuel postanawia wziąć sprawy w swoje ręce, ryzykując utratę Philippe'a. Ale jak zrobić dziecko, kiedy rodzicami mają być dwaj mężczyźni? Baby love to czarująca komedia romantyczna. Emmanuel jest pediatrą. Bardzo kocha dzieci i pragnie zostać ojcem. Problem w tym, że jego partner Philippe zupełnie inaczej wyobraża sobie wspólne życie. Nie mogąc dojść do porozumienia, mężczyźni rozstają się. Philippe szybko oddaje się kolejnym miłosnym uciechom, a Manu zaczyna szukać kobiety, która zostanie matką jego dziecka. Przez przypadek spotyka na swojej drodze piękną, młodą Kolumbijkę Finę. Dziewczyna początkowo jest oburzona propozycją Manu, choć ten w zamian proponuje jej ślub. Dopiero, gdy ratuje ją z opresji, zaczyna patrzeć na niego przyjaźniej. Wprowadza się do jego domu i bardzo szybko się w nim zakochuje.

 

Nagrody / festiwale m.in.:

2008 - MFF Cannes Marché du Film
2008 - 1. Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego OFF CAMERA (kategoria: Odkrycia Roku)
2008 - 9. Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu
2008 - 14. Lato Filmów w Warszawie wyróżnienie (uzasadnienie: za zabawne i inteligentne podjęcie tematu rodzicielstwa w rodzinach o różnych orientacjach seksualnych)


PATRONI MEDIALNI: TVN Warszawa, ngo.pl, polki.pl, placdefilad.com, Radio Kampus

 

10.02 KINO ALCHEMIA (ul. Jezuicka 4) godz.18:00, bilety 12 PLN

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 1 września 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca