Wywrota

Festiwal Absurdalia 2011

Festiwal Absurdalia kierowany jest w stronę wszystkich tych, którzy poprzez swoją działalnośd artystyczną ukazują szeroko pojęty absurd. Festiwal daje doskonałą możliwośd wyjścia z tłumu, zaistnienia i samorealizacji na oczach widowni, promocji siebie, swojej twórczości oraz szanse przełamania monotonnych i mało oryginalnych kanonów. Absurdalia stwarzają idealną perspektywę ekspozycji zarówno twórców indywidualnych, jak i grup, wszystkich niezależnych, niedocenianych, ale i niechcianych artystów, dla których w większości festiwali i przeglądów nie ma przewidzianego miejsca ze względu na nietuzinkowy i niekonwencjonalny, gdyż często wykraczający poza obowiązujące standardy charakter.

 

Absurdalia 2011 to sześciodniowy festiwal, który będzie miał miejsce w Katowicach w terminie 18 - 26 listopada 2011. W zbliżającej się edycji zostanie położony szczególny akcent na pozyskanie uczestników z terenu całej Polski. Będzie to doskonała okazja do promocji regionu, w szczególności Katowic, a także do prezentacji wolnej i nieograniczonej żadnymi barierami sztuki absurdu.

 

Bądź na bieżąco - zajrzyj na Absurdalnego Facebooka

 

Festiwal odbędzie się w formie konkursu przy udziale profesjonalnego i niezależnego jury powoływanego na każdą częśd festiwalu, które dokona nominacji i wyłoni zwycięzców. Podczas finału zostaną wręczone statuetki oraz nagrody w ramach poszczególnych konkursów.

 

Wydarzenie będzie poprzedzone imprezami promocyjnymi, akcją malowania graffiti na katowickich murach, happeningami z udziałem ślimaków oraz różnymi akcjami o charakterze promocyjnym.

 

Równolegle do kulturalnej części projektu przebiegad będzie kampania społeczna skierowana przeciwko temu, co się dzieje obecnie na scenie politycznej oraz płaszczyźnie społecznej.

 

 

Kto może wziąć udział w Absurdaliach?

 

Udział w festiwalu jest nieograniczony, a swoją obecnośd w nim może zaznaczyd każdy, kto wyraża chęd i wolę przedstawienia twórczości z elementami absurdu. Dzieło powinno zaliczad się do jednej z festiwalowych kategorii, takich jak: teatr, film, muzyka, kabaret, slam poetycki, taniec, fotografia, szeroko rozumiane sztuki plastyczne.

 

Uczestnikami projektu są ponadto wszyscy mieszkaocy Katowic i okolic, którzy zdecydują się na zaznaczenie swojej obecności w roli widowni – to dzięki niej artyści występujący w poszczególnych konkursach czują się docenieni.

 

 

Aktualnie trwa rekrutacja do projektu - więcej informacji w dokumentacji poniżej.

 

Ważne linki:

Więcej infomacji:


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 marca 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca