Film

Bielskie kino niezależne

5 września o godz. 20.00 rusza Bielskie Kinio Niezależne. Przez kolejne 30 tygodni w Galerii Wzgórze Franciszka Kukioły prezentowany będzie kolejny cykl filmowy - tym razem będą to „Skarby kina polskiego”.

- Chcemy Państwu zaprezentować filmy z dawnych lat, ale w odświeżonej wersji, po kosztownej i mozolnej renowacji obrazu i dźwięku - mówi Franciszek Kukioła. - Zobaczymy wyciskające łzy melodramaty, oczywiście z „Trędowatą” na czele, zabawne, „szampańskie” - jak się ongiś mówiło - farsowe i muzyczne komedie jak „Manewry miłosne” czy „Co mój mąż robi w nocy”, filmy ambitne, będące na ogół adaptacjami znanych utworów literackich jak „Zaklęte rewiry” czy „Zemsta”, filmy dla młodzieży jak „Szatan z siódmej klasy”, a także takie przeboje, na przykład „Janosik” z niezapomnianą rolą Marka Perepeczki. 

Zaczynamy od „Zakazanych piosenek”, pierwszego filmu powojennego. 12 września będzie można zobaczyć „Skarb”, pierwszą polską komedię powojenną. 19 września będzie projekcja „Zemsty” w reżyserii Antoniego Bohdziewicza i Bohdana Korzeniewskiego. W rolach głównych Beata Tyszkiewicz, Jan Kurnakowicz. Premiera odbyła się w 1957 roku. A 26 września wyświetlony zostanie „Janosik” w reżyserii Jerzego Passendorfera. W rolach głównych wystąpili Marek Perepeczko, Witold Pyrkosz i inni.

wstęp wolny


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 2 września 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca