Film

„Cine Latino” w kinie Alchemia.

Szanowni Państwo,

 

Fundacja „Filmowa Warszawa” i Szkoła Języka Hiszpańskiego MACHINA EDUKACYJNA zapraszają 23 stycznia (niedziela) na kolejne spotkanie z cyklu CINE LATINO – Nowe Kino Argentyńskie cz. 2 – najbardziej LATYNOAMERYKAŃSKI I HISZPAŃSKI cykl w Warszawie!
(23.01, KINO ALCHEMIA, start: godz. 17:00)


Czy nadal istnieją wielkie "trendy" w kinematografii? Czy można mówić o prądach w filmie europejskim? Czy słusznie jest określenie "kinematografia narodowa"? Czemu przeciwstawia się tak zwane "kino autorskie"? Porozmawiamy o tendencjach w kinie hiszpańskim i latynoamerykańskim.


Program wieczoru:

 

17.00 LIVERPOOL - reż. Lisandro Alonso, Argentyna 2008; 84 min.

 

Farrel, pięćdziesięcioletni mężczyzna, po latach spędzonych na morzu, postanawia wrócić do

 domu. Wraca do Ziemi Ognistej, położonej najdalej na południe prowincji Argentyny, by odwiedzić matkę, o ile ta jeszcze żyje... Ostatnie 20 lat Farrel spędził na morzu, prowadząc życie nihilisty – pił, żeby zapomnieć, płacił kobietom, żeby z nim spały, nie miał żadnych przyjaciół. Kiedy dociera do rodzinnego domu, okazuje się, że matka rzeczywiście jeszcze żyje, ale jej kontakt ze światem jest już znikomy. Jednak w domu jest jeszcze jedna bardzo bliska mu osoba, o której istnieniu nie wiedział...

 

18.30 Pokaz zdjęć z Ameryki Łacińskiej wraz z komentarzem

 

19.30 CIEŃ – reż. Rodrigo Moreno, Argentyna 2005, 93 min.

  • 8. Festiwal Filmów Latynoamerykańskich
  • 2. miejsce w plebiscycie publiczności
  • Nagroda Krytyki
  • MFF w Berlinie 2006
  • nagroda Alfreda Bauera 

Ruben (Julio Chávez) jest ochroniarzem ministra. Stanowisko to wymaga od niego dyspozycyjności, cierpliwości, dyskrecji, lojalności, a nade wszystko ciągłej uwagi, by usuwać wszelkie przeszkody z drogi swojego pracodawcy, w dodatku - bycia niewidzialnym. Ruben jest cieniem ministra. Zarówno w sytuacjach publicznych jak i prywatnych. W wolnym czasie, wyćwiczony w obserwacji, rysuje. Nie jest jednak artystą, nie jest też nikim ważnym, kogo nie można by zastąpić kimś innym. Zwykle milczy, mieszka sam, od czasu do czasu odwiedza w szpitalu niezrównoważoną psychicznie siostrę, jego życie sprawia wrażenie bardzo precyzyjnie zaprojektowanego. Twarz Rubena tylko chwilami ujawnia delikatny ślad napięcia, przeczucie utraty kontroli, do której niechybnie dojdzie.

 

BILET WSTĘPU NA KAŻDĄ PROJEKCJĘ – 12 ZŁ
DLA STUDENTÓW MACHINY EDUKACYJNEJ – 5 ZŁ
Rezerwacja 0 609 525 756
 lub alchemia@filmowawarszawa.org 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 16 stycznia 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca