Film

Tematy Tabu: RESOCJALIZACJA: „Bad boys cela nr 425”

 

 

 

Już 20 stycznia zapraszamy na kontynuację wyjątkowego cyklu filmowego w Kinie Alchemia. Jeśli interesują cię tematy społeczne, tematy o których powinno się mówić głośno, tematy trudne i często pomijane w codziennej prasie – ten cykl jest dla Ciebie. Podczas rocznego projektu poruszymy zagadnienia związane z więziennictwem, seksualnością, wojną czy współczesnymi uzależnieniami. Zapraszamy na pokazy filmowe oraz spotkanie ze specjalnymi gośćmi!

 

W najbliższy czwartek rozpoczynamy blok RESOCJALIZACJA: czas więzienia, czas powrotu. 

Wyświetlimy dokument Janusza Mrozowskiego Bad boys. Cela nr 425. Po filmie zapraszamy na spotkanie z przedstawicielkami Centralnego Zarządu Służby Więziennej: Kpt. Martą Sikoń- Łatką i psychologiem i Mjr Agnieszką Szostak – pedagogiem byłymi pracownikami więzienia dla kobiet na Grochowie oraz Mjr Magdaleną Brodzińską socjologiem, która wcześniej pracowała również w Areszcie Śledczym na Mokotowie i w Okręgowym Inspektoracie Służby Więziennej w Warszawie.

 

20.01 KINO ALCHEMIA ( ul. Jezuicka 4 ) godz.18:00, bilety 12 PLN

 

Pobyt w więzieniu to czas odizolowania od świata. Rytm dnia, codzienne sprawy, codzienne rozmowy wyglądają zupełnie inaczej niż na zewnątrz. Życie ogranicza się do paru metrów kwadratowych, nieustannej obecności współwięźniów i własnego sumienia. Świat na zewnątrz pędzi, rozwija się, zmienia. Więzień trwa, przebywa myślami w przeszłości lub w przyszłości. Jak będzie wyglądał powrót do normalnego życia, jakie pojawiają się problemy.

 

20.01.2011 (czw): Bad Boys cela 425. reż. Janusz Mrozowski, Polska 2009, 120 min.

 

Więzienie w Wołowie. 900 miejsc, 1300 osadzonych. Artur, Boguś, Damian, Józek, Julek, Marcin, Marek. Recydywiści, odsiadują kary 9, 12, 18, 25 lat... Siedmiu w celi o powierzchni 15 metrów kwadratowych. Zaakceptowali w swoim codziennym życiu reżysera z kamerą.

Służba Więzienna dała im 10 dni.

Bliscy są daleko. Dostęp do telefonu i widzenia rzadkie. Oddziałowi nie mają czasu. Wychowawcy są przeciążeni pracą. W tej na pozór przepełnionej przestrzeni siedmiu mężczyzn zamkniętych jest w społecznej próżni separacji i odosobnienia. Uda im się to przeżyć tylko wówczas, jeżeli próbować będą zaistnieć wbrew zapomnieniu, jeszcze silniej, razem i w sobie samych. Oglądając â Bad Boys cela 425 uczestniczymy w ich walce, żeby pozostać ludźmi.

 

Następne spotkanie z cyklu TEMATY TABU. 27.01 - blok RESOCJALIZACJA: czas więzienia czas powrotu to pokaz filmu Kocham Cię od tak dawna reż. Philippe Claudel, Francja/Niemcy 2009 oraz spotkanie z Panią Joanną Staręga- Piasek Dyrektor Instytutu Rozwoju Służb Społecznych, Panią poseł na Sejm RP w latach 1991-2001 i Wiceminister pracy i polityki społecznej w latach 1990-2000

20 stycznia 2011, 18:00

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 27 sierpnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca