Film

Ósma edycja Węgiel Film Festiwal

Studenci Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego zapraszają na jedyne w swoim rodzaju wydarzenie filmowe. Już 14 kwietnia wystartuje jeden z najważniejszych międzynarodowych festiwali szkół filmowych – Węgiel Student Film Festiwal, organizowany przez studentów II roku organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej.

 

Węgiel Student Film Festiwal swoje korzenie ma w Cieszynie. Tam w 2004 roku w Kinie Akademickim spotkali się studenci łódzkiej oraz katowickiej szkoły filmowej i po raz pierwszy zebrało jury – z Robertem Glińskim na czele. Do udziału w drugiej edycji festiwalu  w 2005 r., zaproszeni zostali nie tylko studenci Łódzkiej Szkoły Filmowej, ale również Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Andrzeja Wajdy, Akademii Filmu i Telewizji z Warszawy. Od tego czasu spotykamy się na Węglu co rok.

 

Ósma już edycja tego wydarzenia odbędzie się w Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach, w trakcie trwania dni otwartych Wydziału Radia i Telewizji, co nie tylko zagwarantuje możliwość spotkania znanych osobistości polskiego filmu, ale i umożliwi bliższy kontakt ze sztuką filmową potencjalnym, przyszłym studentom.

 

Poza rodzimą twórczością widzowie będą mieli okazję zapoznać się z  filmami zagranicznych studentów szkół filmowych, w konkursie bowiem wezmą udział filmy m.in. z Rosji, Francji, Niemiec, Hiszpanii czy Stanów Zjednoczonych, będzie to więc niebywała okazja do podejrzenia prac kolegów z najważniejszych szkół filmowych oraz zapoznania się z najnowszymi trendami w przemyśle kinematograficznym.
 

Zachęcamy więc wszystkich  miłośników X Muzy, którzy pragną poczuć się częścią wielkiego wydarzenia i spotkać światowej sławy twórców, do towarzyszenia nam w tej niezwykłej filmowej przygodzie.

 

Organizatorzy


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 28 września 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca