Film

Przegląd filmowy „Kino na Granicy”

 

Nie samym filmem człowiek żyje... nawet na Przeglądzie Filmowym „Kino na Granicy”€“ z pewnością przyda się też trochę muzyki. Taneczne rytmy z Czech i Polski rozbrzmiewające co wieczór na Wzgórzu Zamkowym zapewnią rozrywkę na tę część dnia, kiedy kina zamknięte są na cztery spusty. Pięć zespołów, pięć stylów muzycznych, pięć wieczorów€“ do białego rana. Przybywajcie potańczyć, posłuchać, zobaczyć, razem z nami zakończyć każdy festiwalowy dzień muzycznym przytupem.

 

28.04.2011 Karbido: Stolik

29.04.2011 Charlie Straight
30.04.2011 Kazety
01.05.2011 Fiordmoss
02.05.2011 Igor Boxx

 

Karbido (PL)

Zespół Karbido realizuje awangardowe przedsięwzięcia muzyczne, koncerty fabularne i ilustracyjne, często łącząc swoją muzykę z twórczością literatów lub filmowców. Stolik jest spektaklem audio na kwartet, opartym na prototypowym meblu opracowanym przez muzyków. Artyści wydobywają z instrumentu zachwycające dźwięki, dowodząc, że w muzyce ograniczać może nas jedynie nasza wyobraźnia. Projekt zdobył Grand Prix Off na 27. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, był pokazywany na licznych festiwalach w Polsce i za granicą, m.in. podczas Festiwalu Fringe w Edynburgu.

 

Charlie Straight (CZ)
Powstała w 2006 grupa indie pop rockowa w swojej twórczości mocno inspirująca się brytyjską sceną muzyczną. Utwory z ich debiutanckiego albumu figurowały przez wiele tygodni na czeskich listach przebojów, pojawiły się także na ścieżce dźwiękowej do filmu Ženy v pokušení. Zespół otrzymał nagrodę za Debiut Roku, występ ował na większości ważniejszych festiwali muzycznych w Czechach i Słowacji.

 

Kazety (CZ)
Pochodzący z Pragi zespół powstał na początku 2008 roku po rozwiązaniu grupy Undo, w jego skład wchodzi dwójka muzyków oraz wizualizator. Tworzą muzykę będącą połączeniem elektro i postpunku, czerpiąc inspirację z artystów tak różnorodnych jak Prodigy, Sonic Youth czy Johnny Cash. Dzięki współpracy z berlińskim producentem Jayrope w 2009 wydali swój debiutancki album. Koncertują zarówno w Czechach, jak i w Niemczech.

 

Fiordmoss (CZ)
Dwójkę muzyków, którzy tworzą zespół, połączył przypadkowy pożar. Czerpiąc z różnorodnego doświadczenia z poprzednich projektów, w które byli zaangażowani, postanowili stworzyć całkowicie nowe brzmienie, które można określić jako electrofolk. Pragną, aby ich muzyka była jak najbardziej zbliżona do melodii oceanu i zimnych fiordów. Ich występom często towarzyszą projekcje na żywo, na koncertac h można ich zobaczyć w Czechach i Słowacji.

 

Igor Boxx (PL)
Igor Boxx to pseudonim sceniczny Igora Pudły z wrocławskiego duetu Skalpel, który w londyńskiej wytwórni Nina Tune wydał dwie płyty: Skalpel i Konfusion, bardzo dobrze przyjęte na świecie, a w Polsce zaliczane do najważniejszych wydawnictw ubiegłego dziesięciolecia. Jego solowy projekt Breslau, będący muzyczną opowieścią na temat oblężenia miasta przez Armię Czerwoną, to połączenie jazzowych rytmów z elementami muzyki elektronicznej i ambientowej. Artysta tworzy sugestywny soundtrack obrazujący najnowszą historię Wrocławia i sceny wojennego szaleństwa.

 

Akredytacja Festiwalowa: 80,00 zł€ (“ upoważnia do wstępu na wszystkie koncerty)
Bilet na pojedynczy koncert: 25 zł
Bilet na koncert dla posiadaczy akredytacji 3 i 1-dniowych: 15 zł

 

Na koncerty zapraszamy oczywiście późnym wieczorem do Klubu na Granicy, czyli wielkiego namiotu rozstawionego na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie.
 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 16 listopada 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca