Film

Bałkański Tani Wtorek w Alchemii

17 maja zapraszamy na Bałkański Tani Wtorek do kina Alchemia na warszawskiej starówce. Pokażemy dwa filmy:

  • 17:45 GUCZA! POJEDYNEK NA TRĄBKI – reż. Dušan Milić, Austria/Niemcy/Bułgaria/Serbia i Czarnogóra 2006, 94 min.
  • 19:30 POSTERUNEK GRANICZNY – reż. Rajko Golić, Austria/Chorwacja/Macedonia/Słowenia/ Bośnia i Hercegowina/Serbia i Czarnogóra 2006, 94 min.

 

17:45 GUCZA! POJEDYNEK NA TRĄBKI – reż. Dušan Milić, Austria/Niemcy/Bułgaria/Serbia i Czarnogóra 2006, 94 min.

Gucza - najsłynniejszy na świecie festiwal gry na trąbce. Mówią, że kiedy tu zagrasz, stajesz się mężczyzną. Tu odbywają się niezapomniane pojedynki trębaczy, w których muzyka staje się orężem w walce o honor i sławę. Tym razem pojedynek będzie wyjątkowy. Młody cygański chłopak - Romeo musi bowiem udowodnić ojcu pięknej Julianny, że, choć ma ciemną skórę, zasługuje na miłość jego córki. Stoi przed nim jednak ogromne wyzwanie - musi pokonać w grze na trąbce najsłynniejszego trębacza w Serbii. Prawdziwie bajkowa historia pięknej miłości opowiedziana w gorącym bułgarskim stylu, pełna porywającej muzyki i ciepłego poczucia humoru.

 

19:30 POSTERUNEK GRANICZNY – reż. Rajko Golić, Austria/Chorwacja/Macedonia/Słowenia/ Bośnia i Hercegowina/Serbia i Czarnogóra 2006, 94 min.

Film opowiada o niedalekiej przeszłości bez nostalgii i nienawiści - to komedia o ludziach w przededniu tragedii. Na niewielkim posterunku na granicy jugosłowiańsko-albańskiej kolejne pokolenie żołnierzy nudzi się i czeka na koniec służby, licząc dni do chwili, gdy na dobre zrzucą mundury. Jest wiosna 1987 i nawet nie przychodzi im do głowy, że wkrótce znów je włożą i pójdą na wojnę. To ostatnie dni w kraju zwanego Jugosławią. Nudę żołnierskiego życia przerywa niecodzienne wydarzenie: dowódca posterunku - sfrustrowany i wiecznie pijany porucznik Pašić ze zdziwieniem odkrywa, że zaraził się chorobą weneryczną. Aby ukryć ten fakt przed żoną i uzasadnić długą nieobecność w domu, Pašić wprowadza w posterunku stan podwyższonej gotowości, informując żołnierzy o spodziewanym ataku ze strony albańskiego wojska.

Zdjęciaprzysłano: 11 grudnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca