Film

„W lepszym świecie”

Zdobywca Oscara i Złotego Globu w kinach od 8 lipca!

Już w najbliższy piątek, 8 lipca, do polskich kin trafi tegoroczny zdobywcaOscara i Złotego Globu w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny – „W lepszym świecie” (reż. Susanne Bier, Dania 2010). Na ekranie zobaczymy m.in. Ulricha Thomsena, znanegom.in. z takich produkcji jak „Jabłka Adama”, i „Bracia”.

 

Czy bardziej ludzkie jest nadstawić policzek, czy oddać cios? Film sprawi, że będziecie nad tym dyskutować długo po wyjściu z kina.

Robert W. Butler, Kansas City Star

 

Przemoc, zbrodnia i kłamstwo przykryte cienką warstwą miłości to nierzadko świat, w którym przyszło żyć dorosłym. W rzeczywistości dalekiej od ideału swojego miejsca szukają również dzieci. Kiedy relacje dorosłych są napięte do granic wytrzymałości, to właśnie dzieci szukają wyjścia z psychicznej pułapki. Chcą sprawiedliwości, od której zaczynają się wojny.

 

W lepszym świecie” to historia spotkania dwóch rodzin, których losy splotą się nieodwracalnie, kiedy dzieci zasiądą razem w szkolnej ławie. Dwóch dziesięciolatków, Christian i Elias, przytłoczonych brakiem zrozumienia i akceptacji, będzie wcielać w życie plan zemsty, którego konsekwencje wstrząsną obiema rodzinami.

(szerszy opis filmu w załączeniu)

 

W KINACH OD 8 LIPCA

DYSTRYBUCJA: Vivarto


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 28 grudnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca