Film

Przedpremierowy maraton filmowy

FILM’n’CHILL
PRZEDPREMIEROWY MARATON FILMOWY
CHILLI ZET I VIVARTO
RUSZA 20 STYCZNIA

 

Już 20 stycznia rusza wyjątkowy maraton filmowy, FILM ‘N’ CHILL, organizowany przez dystrybutora filmowego Vivarto i radio Chilli ZET. W ośmiu miastach kinomani będą mieli okazję uczestniczyć w przedpremierowych pokazach filmów „Zakochany Goethe” Philippa Stölzla, „Kajinek” Petra Jakla i „Trzy” Toma Tykwera,.


W „Zakochanym Goethem” zobaczymy niemieckiego literatę w zupełnie innym świetle – nie jako wieszcza i największą postać niemieckiego romantyzmu ale przede wszystkim, jako człowieka zakochanego do granic wyobraźni. Johann Goethe traci finansowe wsparcie dla swojej twórczości i na polecenie ojca wyjeżdża na prowincję uzupełnić prawnicze wykształcenie. Niespodziewanie znajduje tam... miłość. Zakochuje się w kobiecie przeznaczonej innemu mężczyźnie. Charlotte Buff staje się jego fascynacją. Żyje wyobrażeniem o ich miłości. To dla niej pisze „I wszystko w nas było do wtóru, I każdem tchnieniem byłem Twój”. Jego uczucie jest co prawda odwzajemnione lecz z góry skazane na klęskę.

 

Podobnie jak „Zakochanego Goethego” tak i „Kajinka” można określić filmem biograficznym. W obrazie Petra Jakla widzimy pierwsze lata po upadku socjalizmu w Czechach. Przestępczość rośnie dramatycznie. Bandyci korumpują celników, sędziów i policję. Jednym z najbardziej znanych przestępców jest Kajinek - potrafi dokonać każdej kradzieży i uciec z każdego więzienia. Ale wszystko do czasu. Pewnego razu zadziera z niewłaściwą osobą... W obsadzie m.in. Bogusław Linda.

 

Tom Tykwer, znany z reżyserii filmów „Biegnij Lola, biegnij” i „Pachnidło” w „Trzy” w typowy dla siebie sposób podejmuje kolejny raz temat miłości. Simon i Hanna są parą od 20 lat. Mieszkają w Berlinie. Są atrakcyjni, modni, dojrzali, bezdzietni, mocno stąpający po ziemi. Romanse, pragnienie posiadania dzieci, wspólne mieszkanie, poronienie, ucieczki i powroty: to wszystko już było. Kiedy spoglądają w przyszłość, nie widzą wiele. Do tego momentu, kiedy oboje, nie wiedząc o swoich czynach, zakochują się w tym samym mężczyźnie, Adamie.

 

Wszystkie filmy wyświetlane są przedpremierowo. Do regularnej dystrybucji kinowej „Zakochany Goethe” trafi 2.03, „Kajinek” 18.05 a „Trzy” 21.04. Podczas cyklu „FILM’n’CHILL” widzowie będą mogli obejrzeć filmy w następujących miastach:

 

20.01 w Zielonej Górze - kino "Newa"
27.01 w Krakowie - kino "Pod Baranami"
27.01. w Łodzi - kino "Charlie"
3.02 w Poznaniu - kino "Muza"
10.02 w Rzeszowie - kino "Zorza"
17.02 we Wrocławiu - kino "Dolnośląskie Centrum Filmowe"
17.02 w Katowicach - kino "Światowid"
24.02. w Warszawie - kino "Wisła"

 

W każdym z kin na pierwszych widzów czekać będą kupony zniżkowe do wykorzystania na stronie vivarto.pl

 

Zapraszają: Chilli ZET i Vivarto
Patroni medialni: Filmweb i Magazyn Exklusiv
 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 15 maja 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca