Film

Polskie filmy na festiwalu we Włoszech

10.08.2012 - 19.08.2012

 

Trzy polskie filmy krótkometrażowe ,,Dobro, piękno, prawda" Balbiny Bruszewskiej, ,,Jezioro" Jacka Piotra Bławuta i ,,Bez śniegu" Magnusa von Horna, zostaną pokazane na Międzynarodowym Festiwalu Filmowego Lucania.

Odbywająca się w małej miejscowości Pisticci we Włoszech impreza jest jednym z ważniejszych wydarzeń filmowych, na którym prezentowane jest kino niezależne z całego świata. Trzynasta edycja odbędzie się w dniach 10-13 i 19 sierpnia 2012.

W sekcji konkursowej pokazane zostanie "Jezioro" wyprodukowane w ramach programu "30 minut" w Studiu im. Andrzeja Munka. Film opowiada historię mężczyzny, który po śmierci żony próbuje odkryć pozostawioną przez nią tajemnicę. W filmie wystąpili m.in. Witold Dębicki, Sławomira Łozińska i Magdalena Cielecka. Autorem filmu jest Jacek Piotr Bławut.

O nagrody włoskiego festiwalu powalczy także "Bez śniegu", szkolny dyplom Magnusa von Horna zrealizowany łódzkiej filmówce w koprodukcji z Lava Films. 16 letni Linus zakochuje się w dziewczynie swojego najlepszego przyjaciela. Nie spodziewa się jednak jak tragiczne wydarzenia staną się tego konsekwencją. Rozgrywający się w surowej scenerii szwedzkiej prowincji obraz wygrał m.in. Konkurs Młodego Kina na festiwalu w Gdyni w 2011 roku.

 

Wśród polskich filmów, które obejrzy festiwal publiczność znalazła się także wyprodukowany przez łódzkie studio Se-Ma-For animacja Balbiny Bruszewskiej "Dobro, piękno, prawda". To historia człowieka noszącego w sobie wyidealizowany obraz świata, broniącego swoich ideałów i próbującego przekazać je innym. Tytułowy "Dobry Pan" ponosi klęskę w swojej naiwnej walce o dobro na świecie, na końcu jednak pojawia się promyczek nadziei.

Źródło: www.pisf.plwww.lucaniafilmfestival.comwww.se-ma-for.com


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 6 sierpnia 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca