Film

Kino na Trawie, Szczęśliwego Nowego Jorku

 

MUZEUM EMIGRACJI w Gdyni

zaprasza na

KINO NA TRAWIE

Park Rady Europy | Gdynia

25 sierpnia 2012

 

 

 

Katarzyna Figura, Janusz Gajos, Bogusław Linda, Zbigniew Zamachowski i Cezary Pazura – czy to przepis na kultowy polski film? Oceńcie to sami podczas ostatniego tego lata seansu w KINIE NA TRAWIE – komedię „Szczęśliwego Nowego Jorku” w reżyserii Janusza Zaorskiego. Zapraszamy mieszkańców Trójmiasta i turystów w najbliższą sobotę, 25 sierpnia, na godzinę 21:30 do Parku Rady Europy w Gdyni. Wstęp wolny!

 

Środowisko polskich emigrantów szukających w USA spełnienia swoich marzeń o sławie i bogactwie. Jest ich tylko sześcioro, mieszkają pod jednym dachem nowojorskiego mieszkania i razem stanowią mieszankę wybuchową. Choć akcja toczy się w Ameryce, jest to film o Polakach i polskiej tożsamości. Życie kilku bohaterów toczy się między snem o sukcesie, a tęsknotą za krajem i rodzinami. Kiedy stają przed życiowymi wyborami, muszą odróżnić prawdziwe szanse od zwykłych miraży.

 

 

 

więcej informacji: www.muzeumemigracji.pl

kontakt: Joanna Dąbrowska | j.dabrowska@muzeumemigracji.pl  | 606 167 972

 

 

 

 

 

Muzeum Emigracji w Gdyni

Producent wydarzenia

 

Muzeum Emigracji w Gdyni to jedyne miejsce w kraju, które ukaże historię emigracji  z ziem polskich. To również jedna z zaledwie kilku tego typu placówek na świecie, w której opowieść ta może wybrzmieć w miejscu faktycznie związanym z tematem – niezwykłym budynku Dworca Morskiego, który przez lata służył obsłudze polskiego ruchu emigracyjnego.

 

Historia emigracji to historia niezwykle osobista, poruszająca - składają się na nią losy milionów ludzi. Muzeum poprzez działania wystawiennicze i kulturalne pragnie możliwie wiernie przekazać emocje towarzyszące decyzjom o wyjeździe,  opuszczaniu najbliższych,  porzucaniu dotychczasowego życia  i  rodzinnego kraju; opowiedzieć o trudach podróży, zetknięciu z egzotyką, wielokulturowością i o budowaniu własnej tożsamości  na  nowych ziemiach. 

 

W  Muzeum Emigracji stawiamy sobie również za cel zbudowanie nowoczesnej  instytucji kulturalnej, która pod znamiennym adresem – Gdynia, ul. Polska 1,  łączyć będzie funkcje wystawiennicze, artystyczne, popularyzatorskie, naukowe oraz edukacyjne. Instytucja jest obecnie w organizacji i otworzy swoją przestrzeń wystawienniczą na przełomie 2014/ 2015 roku, jednak do tego czasu prowadzić będzie aktywną działalność kulturalną zarówno w Dworcu Morskim jak i w przestrzeni miejskiej.

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 21 sierpnia 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca