Film

Nowy spot promujący „W drodze”

Zapraszamy do obejrzenia nowego spotu do filmu „W drodze”, będącego adaptacją jednej z najsłynniejszych amerykańskich powieści XX wieku, nazywaną manifestem bitników. Tę kultową książkę Jacka Kerouaca przeniósł na ekran Walter Salles, twórca słynnych „Dzienników motocyklowych” i „Dworca nadziei”. W swoim filmie zgromadził prawdziwie gwiazdorską obsadę, bowiem „W drodze” zobaczymy m.in. Kristen Stewart, Sama Rileya, Garretta Hedlunda, Kirsten Dunst i Viggo Mortensena. 

Muzykę z kolei skomponował popularny Gustavo Santaolalla, mający w dorobku ścieżki dźwiękowe do takich filmów jak „Babel”, czy „Amores Perros”. „W drodze” trafi do polskich kin 14 września.
 

Młody pisarz Sal Paradise (Sam Riley) w towarzystwie przyjaciela i nieobliczalnego włóczęgi, Deana Moriarty’ego (Garrett Hedlund) oraz jego wyzwolonej dziewczyny Marylou (Kristen Stewart), ruszają w szaleńczą wyprawę po Ameryce. Podróżują autostopem i kradzionymi samochodami, szukając przygód, narkotyków, alkoholu i wolnej miłości. Ich wędrówka jest spełnieniem marzenia całej generacji, wyzwaniem rzuconym obłudnej obyczajowości i nudnej codzienności.

 

(Zwiastun)

 

 

 

 

(…) dla mnie prawdziwymi ludźmi są szaleńcy ogarnięci szałem życia, szałem rozmowy, chęcią zbawienia, pragnący wszystkiego naraz, ci, co nigdy nie ziewają, nie plotą banałów, ale płoną, płoną, płoną, jak sztuczne ognie eksplodujące na tle gwiazd. 
Jack Kerouac „W drodze”

 

(za Gutek Film)


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 21 sierpnia 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca