Film

Premiery i wydarzenia Kina Charlie

 

 

31.08-06.09.2012

 

 

PREMIERY

SIOSTRA TWOJEJ SIOSTRY

Reż. Lynn Shelton

 

 

 

Emily Blunt ("Diabeł ubiera się u Prady") w niezależnej komedii pełnej pomyłek i nieporozumień, skrywanych uczuć i niewypowiedzianych pragnień. Iris i Hanna to siostry. Jack jest najlepszym przyjacielem Iris. Ta trójka niespodziewanie spędzi razem kilka dni w domku na odludziu. Kto kogo kocha? Kto coś udaje? Kto kim manipuluje? I kto chce się z kim przespać?

Doskonale przyjęta na festiwalach w Sundance i w Toronto komedia Lynn Shelton, w której współcześni trzydziestolatkowie muszą pod wpływem zbiegu okoliczności zrzucić maski i zmierzyć się ze swoimi niepokojami i uczuciami.

„Perła niezależnego kina tej klasy, co „Once i Debiutanci”. The Onion AV Club 

„Shelton z dojrzałością i dużą pewnością siebie wkracza na terytorium Woody’ego Allena”. Screen International

 

 

W PÓŁ DROGI

Reż. Andreas Dresen

 

 

 

Frank ma wszystko, czego mu w życiu potrzeba: kochającą żonę, udane dzieci, ładny nowy dom i stałą, dobrze płatną pracę. Wydawałoby się, że nic nie jest w stanie zakłócić jego szczęścia. Ale pewnego dnia lekarze stwierdzają u niego guza mózgu. Okazuje się, że zostało mu tylko kilka miesięcy życia. Czas ucieka, leczenie jest wyczerpujące, a choroba czyni olbrzymie spustoszenie nie tylko w organizmie Franka, ale także w jego relacjach rodzinnych. Jest tym, co trzyma domowników razem, a jednocześnie oddala ich od siebie. Świadkiem choroby Franka jest iPhone, przy pomocy którego mężczyzna prowadzi coś w rodzaju emocjonalnego dziennika i dokumentuje postępy choroby.

9. EUROPEJSKI FESTIWAL FILMOWY INTEGRACJA TY I JA
6 i 7 września 2012 r., g.15.00, Kino Charlie
 

WSTĘP WOLNY

 

 

 

 

 

 

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja odbywający się w Koszalinie, z roku na rok gromadzi coraz więcej widzów i sympatyków. Głównym celem Festiwalu jest integracja środowisk osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem poprzez prezentację filmów o tematyce, problemach i życiu osób niepełnosprawnych. Uniwersalne przesłanie tych filmów zawiera się w przekonaniu o głębokim sensie zmagania z własnym losem, pokonywania barier i odnajdywaniu drugiego człowieka. Replika tego festiwalu odbędzie się w dniach 6-7 września 2012 r. w Kinie Charlie, zapraszamy.

 

 

ŁÓDZKA PREMIERA FILMU „JESTEŚ BOGIEM”

Z UDZIAŁEM LESZKA DAWIDA, REŻYSERA FILMU

21 września 2012 r., g.19, Kino Charlie

Ruszyła rezerwacja biletów na stronie www.charlie.pl!
 

 

 

Jedna z najważniejszych premier kinowych 2012 roku, Jesteś Bogiem w reżyserii Leszka Dawida (Ki), to oczekiwany od blisko dekady film o legendarnej grupie Paktofonika, która na zawsze zmieniła oblicze polskiego hip-hopu. 

Za sprawą niezwykłej historii Piotra Łuszcza - „Magika” (Marcin Kowalczyk), Sebastiana Salberta - „Rahima” (Dawid Ogrodnik) i Wojciecha Alszera - „Fokusa” (nagrodzony Złotymi Lwami za rolę w Chrzcie Tomasz Schuchardt) film śledzi dramatyczne losy trzech kumpli z Mikołowa i Katowic, którzy za miłość do muzyki, wolności i niezależności gotowi byli zapłacić najwyższą cenę. 

U boku utalentowanych młodych aktorów wystąpili między innymi: Marcin Dorociński, Dorota Kolak (Złote Lwy Festiwalu w Gdyni za rolę w Jestem twój), Przemysław Bluszcz i Arkadiusz Jakubik. 

Paktofonika powstała w 1998 roku, a jej nazwę, oznaczającą „pakt zawiązany przy brzmieniu głośnika”, wymyślili Magik i Rahim. Trzy wydawnictwa zespołu: „Kinematografia”, mini album „Jestem Bogiem” oraz „Archiwum kinematografii” sprzedały się w gigantycznych nakładach. Wkrótce po premierze „Kinematografii” fanami Paktofoniki wstrząsnęła wiadomość o samobójczej śmierci Magika.

 

ŚRODA SENIORA: TRÓJPAK FILMOWY

 

5 września

13:00 W pół drogi

15:30 Zakochani w Rzymie

16:35 Siostra twojej siostry

 

WSTĘP DLA SENIORÓW: 10 zł na każdą projekcję

Kino Charlie zaprasza aktywnych i zaangażowanych seniorów, którzy kochają kino i dobre towarzystwo na seanse filmowe do Kina Charlie. Jeśli wiesz, że Twój dziadek lub babcia uwielbiają oglądać filmy i o nich dyskutować koniecznie zaproś ich do nas!

Chcąc przywrócić film jako trwały element udziału emerytów w życiu kulturalnym, powołaliśmy do życia cykl seansów ŚRODA SENIORA. Specjalne dobrany repertuar filmowy, wyświetlamy w każdą środę po godzinie 13:00. Głównym celem jest zachęcenie do aktywnego uczestniczenia w kulturze oraz umożliwienie seniorom spędzenia wolnego czasu w sposób miły i kreatywny, poprzez możliwość regularnych spotkań z wartościowym, artystycznym repertuarem filmowym. Poza tym pokazy filmowe będą szansą do zaprezentowania nowej inicjatywy Kina Charlie - programu edukacyjnego przeznaczonego dla seniorów - AKADEMII FILMOWEJ SENIORA 50 PLUS – KINORAMA. Cykl pokazów filmowych ŚRODA SENIORA będzie również okazją do zapoznania się z naszym kinem i jego ofertą.

 

 

GALERIA KINA CHARLIE

 

 

WYSTAWA PRAC TATIANY MATWIJ

15 sierpnia - 14 września 2012 r., Kino Charlie

WSTĘP WOLNY


 

 

Tatiana Matwij (rocznik 1974, Toruń)
Studia UMK Toruń, Wydział Sztuk Pięknych, kierunek : Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki, specjalizacja: Konserwacja i Restauracja Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej - dyplom 2000;
Członek zwyczajny ZPAP w Łodzi od 2001 r.

DZIAŁALNOŚĆ 
Prace konserwatorskie przy polichromiach, ołtarzach, rzeźbach, malarstwie sztalugowym.
Od roku 2008 zatrudniona w Pracowni Konserwacji w Muzeum Sztuki w Łodzi.
Indywidualne wystawy malarstwa : Łódź Galeria Na Piętrze (2003), Łódź Galeria In Blanco (2006), Muzeum Miasta Pabianic (2008), Gorzów Wielkopolski Wojewódzka Biblioteka Publiczna (2009)
 

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 28 sierpnia 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca