Film

Baraban, trąbkoskrzypce i harmonia

 

Filmowe „TAŃCOGRAJKI” w kinie Praha od 22 września!

 

Kino Praha wraz z grupą muzyków zajmujących się kulturą tradycyjną zapraszają naTAŃCOGRAJKI, czyli nowy cykl filmowo – muzyczny dla dzieci i dorosłych. Tańcograjka to „powrót do korzeni" - w każdą sobotę, o godz. 10.30 przedstawimy dawne, zapomniane już dziś zabawy z czasów naszych babć i pradziadków. Będziemy śpiewać, tańczyć, skakać, przytupywać i słuchać muzyki granej na starodawnych instrumentach. Gospodarzem każdego spotkania będzie inny instrument - zagrają dla nas m.incymbałyharmonia trzyrzędowa,barabantrąbkoskrzypce! Po spotkaniu zapraszamy dzieci na projekcje bajek. Na dużym ekranie pojawią się ulubione postaci z dobranocek – tych współczesnych oraz tych już trochę zapomnianych oraz instrumenty i historie muzyczne. Przypomnimy filmy z serii „Wędrówki Pyzy”, „Muzyczne popołudnie”, „Czarodziejski flet” oraz wiele wiele innych. Każde spotkanie potrwa około godziny. Zapraszamy dzieci w wieku 3-6 lat wraz z opiekunami. Cena biletu – 15 zł.

 

Tańcograjki” to drugi cykl spotkań dla dzieci i rodziców, jaki proponuje kino Praha. Oprócz rozpoczynających się właśnie sobotnich spotkań z muzyką i filmem, w każdą niedzielę o godz. 10.30 odbywają się poranki teatralno-filmowe, których głównym współorganizatorem jestTeatrzyk Raz Dwa Trzyk.

 

TAŃCOGRAJKI - PROGRAM SPOTKAŃ (wrzesień / październik 2012)

 

sobota 22.09.2012

 • Tańcograjka: Czy wie duży czy wie mały, ile strun mają cymbały?
 • Projekcje bajek

 

sobota 29.09.2012

 • Tańcograjka: Harmonia trzyrzędowa – przodek akordeonu. Babcia czy dziadek?
 • Projekcje bajek

 

sobota 6.10.2012

 • Tańcograjka: Tańcowały dwa Michały – jeden duży, drugi mały. Spotkanie z bębnem barabanem i z bębenkiem obręczowym.
 • Projekcje bajek

 

sobota 13.10.2012

 • Tańcograjka: Trąbkoskrzypce – ni to ptak ni to ryba – czy to skrzypce? Trąbka chyba!
 • Projekcje bajek

 

sobota 20.10.2012

 • Tańcograjka: Jak ja zacznę na fujarce wygrywać – będą mi się moje wołki odzywać!
 •  Projekcje bajek

 

sobota 27.10.2012

 • Tańcograjka: Na skrzypeczkach ra-ra-ra!! Tańcowała Barbara!
 • Projekcje bajek

 

 

DODATKOWE INFORMACJE:

 

Tańcograjki poprowadzą:

Katarzyna Szurman - muzykantka. Gra na skrzypcach i harmonii trzyrzędowej. Występuje w kapeli „Czarne Motyle" wykonującej przedwojenną muzykę taneczną oraz w zespole etnojazzowym „Śliczne Goździki". Kolekcjonerka starodawnych zabawek. Na co dzień prowadzi zajęcia muzyczne dla dzieci.

 

Katarzyna Żytomirska - pisarka, etnolog. Członek Stowarzyszenia „Dom Tańca". Aktorka „Sceny Lubelskiej 30/32". Wspólnie z członkami Stowarzyszenia prowadzi zajęcia dla dzieci związane z rokiem obrzędowym i kulturą tradycyjną. Występuje w zespole etnojazzowym „Śliczne goździki". Autorka książki „Opowieści roztoczańskie" oraz spektaklu muzycznego „Wstydek-Bajtek i drewniane ludki".

 

Emilia Herda - etnolożka, muzykantka („Czarne Motyle”, „Wędrowiec”). Od wielu lat współpracuje ze Stowarzyszeniem „Dom Tańca" biorąc udział w rozmaitych projektach artystycznych i edukacyjnych. Wielbicielka dzieci, prywatnie mama Łucji i Stefana.

 

Agata Krawczyk - muzyk i muzykoterapeuta, terapeuta; gra na skrzypcach, kanklach, cymbałach i gitarze. Współtworzyła zespół folkowy „Werchowyna”, obecnie gra w zespole „Czarne Motyle”. Od 15 lat prowadzi zajęcia muzyczno - taneczne w przedszkolach, szkołach, świetlicach dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Matka dwóch córek.

 

oraz Agata Harz, Katarzyna Brzozowska, Grzegorz Ajdacki, Agnieszka Kontny i inni.

 

REZERWACJA BILETÓW

Kasa Kina Praha

Tel. 22 343 03 10


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 18 września 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca