Film

Trzy siostry T

 

26 października zostanie wprowadzony do kin odważny film Macieja Kowalewskiego „Trzy siostry T”. W rolach głównych:

Ewa Szykulska, Rafał Mohr, Małgorzata Rożniatowska i Bogusława Schubert- Massoc. Ponadto w filmie wystąpili: Łukasz Simlat, Janusz Chabior i Izabela Kuna.

 

23 października odbędzie się uroczysta premiera w warszawskim Kinie Luna. 

 

„Film „Trzy siostry T” to czarna komedia z elementami thrillera psychologicznego, powstała na podstawie sztuki teatralnej „Trzy siostrzyczki Trupki” Macieja Kowalewskiego, wystawianej z sukcesem w Teatrze na Woli w Warszawie. Inspiracją dla autora i reżysera były prawdziwe, tragiczne wydarzenia.

 

Film opowiada historię Roberta, 35-cio letniego mężczyzny, który wydaje się być upośledzony. Od urodzenia spędza czas w domu z nadopiekuńczą matką i jej dwoma siostrami, które traktują Roberta jak dziecko. Rodzina wydaje się być konwencjonalna, bardzo dbająca o dobrą reputację, ale za tą woalką, kryje się prawdziwe zło. Szybko okazuje się, że mieszkanie jest siedliskiem trzech wynaturzonych kobiet, morderczyń i dewiantek, które znęcają się fizycznie i psychicznie nad Robertem. Ich dom odwiedza piękna fryzjerka Marianna, której młodość, niewinność i inność inspiruje Roberta do uwolnienia się z koszmaru, w którym żyje. Trzy siostry T" są fabularnym debiutem Macieja Kowalewskiego. Jak mówi sam reżyser:„ “Trzy siostry T” to film wielowarstwowy z bogatymi i rozbuchanymi w swojej składni dialogami, doprowadzający wręcz do bolesnej karykatury wizję wchłonięcia mężczyzn przez żeński pierwiastek. Zdaję sobie sprawę, że film może budzić skrajne uczucia. Taki film chciałem zrobić. Wyszedłem od prawdziwego, bardzo tragicznego faktu, ale reszta jest czystą konfabulacją, moją wizją natury człowieka w specyficznym miejscu wewnętrznej walki z własnymi demonami.”

 

 

Reżyser, który debiutuje filmem „Trzy siostry T” ma na swoim koncie ponad 20 dramatów wystawianych w Polsce i za granicą. W latach 2003-2006 Maciej Kowalewski był autorem, reżyserem i producentem trzech spektakli: „Poczekalnia“, „Miss HIV“ i „Bomby“. „Bomba“ została okrzyknięta największym niezależnym wydarzeniem w Polsce. Wystąpiła tam czołówka polskich aktorów.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 24 września 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca