Film

Na DVD w listopadzie

 

  KINO ŚWIAT ogłosiło swoje PLANY WYDAWNICZE DVD na LISTOPAD 2012

 

 

BEZ WSTYDU

Reżyseria: FILIP MARCZEWSKI

Występują: AGNIESZKA GROCHOWSKA, MATEUSZ KOŚCIUKIEWICZ

Produkcja: Polska 2011

Gatunek: dramat

 

Wracając do rodzinnego miasteczka Tadek (Mateusz Kościukiewicz) odkrywa, że jego ukochana siostra Anka (Agnieszka Grochowska) związana jest z żonatym mężczyzną. Zazdrość o powszechnie szanowanego biznesmena o politycznych ambicjach przeradza się w obsesję, wykraczającą poza moralne i obyczajowe normy miejscowej społeczności. Wiedziony szaleńczą fascynacją Tadek uczyni wszystko, by skompromitować kochanka siostry. Nie zauważa nawet, że sam jest obiektem westchnień miejscowej piękności, Irminy (debiutująca w fabule, charyzmatyczna Anna Próchniak), która gotowa jest dla niego zerwać narzucone jej przez rodzinę zaręczyny.

 

Bez wstydu” jest: „opowieścią o "grzesznej miłości"…, filmem o bolesnym dojrzewaniu bohaterów i sprzeciwie wobec kulturowego tabu, a w końcu o prawie do wolności własnego życiowego wyboru. Bohaterowie i ich skomplikowane relacje, są tutaj najważniejsi, a ich emocje, wątpliwości i pragnienia są tym, na co byłem szczególnie wyczulony”. – Filip Marczewski, reżyser

 

Dane techniczne DVD:

Język: polski

Napisy: angielskie

Obraz: 16:9 (2.35:1) anamorphic
Czas: 81 min
Dźwięk: DD 5.1

Dodatki: zwiastun filmu, making of

 

 

 

 

KLUCZ SALAMANDRY

Reżyseria: ALEKSANDR YAKIMCHUK

Występują: RUTGER HAUER, PAWEŁ DELĄG, MICHAEL MADSEN, FEDOR EMELIANENKO

Produkcja: Rosja 2011

Gatunek: sensacja, akcja

 

Na odległej wyspie, w Azji Południowo-Zachodniej zostają wykryte dziwne ogniska zakażenia zwierząt. Badająca zjawisko, z ramienia organizacji charytatywnej, Maria, odkrywa w okolicznej wiosce podobne symptomy zakażenia u ludzi.

Próbkę przesyła do dalszych badań w Rosji. Badania potwierdzają śmiertelną naturę wirusa: nieodwracalne zaburzenia psychiczne mogące prowadzić do samobójstw. Nagle kontakt z Marią zostaje zerwany. Będąca cenionym naukowcem, Maria jest jednocześnie córką wysokiego urzędnika Rosji. Z misją ratunkową na wyspy zostaje skierowana specjalna jednostka.

 

 

Dane techniczne DVD:

Język: oryginalny, polski /lektor/

Napisy: polskie

Obraz: 16:9 anamorphic
Czas: 81 min
Dźwięk: DD 5.1

Dodatki: zwiastun filmu

 

 

 

MAGIC MIKE

Reżyseria: STEVEN SODERBERGH

Występują: CHANNING TATUM, MATTHEW McCONAUGHEY, JOE MANGANIELLO, ADAM RODRIGUEZ

Produkcja: USA 2012

Gatunek: komedia

 

STEVEN SODERBERGH, laureat Oscara® za TRAFFIC,  Złotej Palmy za SEKS, KŁAMSTWA I KASETY WIDEO, twórca ERIN BROCKOVICH i przebojowej serii OCEAN’S ELEVEN, zaprasza na najgorętszą komedię sezonu.

 

Oparta na nagich faktach z biografii CHANNINGA TATUMA komedia o rozrywkowych facetach, którzy PIENIĄDZE, ADRENALINĘ i DZIEWCZYNY zdobywają jako striptizerzy, rozbierając się przed tłumem rozentuzjazmowanych kobiet.

W obsadzie komedii MAGIC MIKE błyszczy ekipa najprzystojniejszych mężczyzn Hollywood: CHANNING TATUM („Step Up – Taniec zmysłów”, „Wrogowie publiczni”), ALEX PETTYFER („Jestem numerem cztery”), MATTHEW McCONAUGHEY („Jak stracić chłopaka w 10 dni”), JOE MANGANIELLO (wilkołak z serialu „Czysta krew”), ADAM RODRIGUEZ (gwiazd „CSI: Kryminalne zagadki Miami”) oraz MATT BOMER (czarujący fałszerz z serialu „Białe kołnierzyki”).

 

Oni wiedzą jak ROZPALIĆ KOBIETY!

 

Kapitalna komedia!”- Empire

 

Dane techniczne DVD:

Język: angielski, polski /lektor/

Napisy: polskie

Obraz: 16:9 anamorphic
Czas: … min
Dźwięk: DD 5.1

Dodatki: zwiastun filmu

 

 

 

 

ROMAN BARBARZYŃCA

Reżyseria: KRESTEN VESTBJERG ANDERSEN, THORBJORN CHRISTOFFERSEN

W polskim dubbingu udział wzięli:

MACIEJ STUHR, ANNA MUCHA, CZESŁAW MOZIL, TATIANA OKUPNIK

Produkcja: Dania 2011

Gatunek: animacja/komedia

 

Plemię kulturystycznych barbarzyńców cieszy się w krainie Wszechściemia sławą niepokonanych wojowników. Jednak pewnego dnia, wskutek zdradzieckiej intrygi, prawie wszyscy bitni pakerzy trafiają do niewoli okrutnego księcia, chorobliwie napalonego na władzę nad światem. Prawie czyni wielką różnicę. Obdarzony wąskimi barami i szerokim uśmiechem Roman, wieczny przedmiot kpin współplemieńców, pozostał na wolności i musi zebrać w sobie nadludzką odwagę, aby ruszyć z odsieczą uwięzionym barbarzyńcom. W pełnej przygód i śmiechu wyprawie herosowi z przypadku towarzyszyć będą: bard zdolny do wszystkiego (poza śpiewaniem), dziewica, która świetnie radzi sobie z każdym orężem oraz wiedziony proroczymi wizjami elf-niedorajda.

 

 

Dane techniczne DVD:

Język: polski dubbing

Obraz: 16:9 (2.35:1) anamorphic
Czas: 86 min
Dźwięk: DD 5.1

 

 

 

SŁODKICH SNÓW /Mientras duermes/

Reżyseria: JAUME BALAGUERO

Występują: LUIS TOSAR, MARTA ETURA

Produkcja: Hiszpania 2011

Gatunek: thriller

 

Jeden z najwyżej ocenionych i najpopularniejszych hiszpańskich filmów w 2011 roku, nowe dzieło Jaume Balaguero, który przywróciwszy świetność europejskiemu kinu grozy przebojową serią [REC], z podobnym sukcesem odnawia kanon thrillera psychologicznego.

 

Cesar (popisowa rola Luisa Tosara - gwiazdy numer 1 hiszpańskiego kina) wzorowo wypełnia obowiązki dozorcy w luksusowej kamienicy w samym sercu Barcelony. Gdy jednak w jednym z najelegantszych mieszkań zamieszka piękna Clara (Marta Etura, „GranatowyPrawieCzarny”), w skrytym Cesarze obudzi się demon. Zrobi wszystko, by zbliżyć się do fascynującej go kobiety.

Jak podkreślają europejscy i amerykańscy krytycy, pełni podziwu dla scenariuszowych wolt w intrydze, nawet wielbiciele psychopatycznych ról Roberta De Niro w „Taksówkarzu” i Jennifer Jason Leigh w „Sublokatorce” oraz fani pomysłowości Amelii z komedii Jean-Pierre’a Jeneuta, będą pod wrażeniem inwencji oraz przewrotności metod podrywu, jakie zastosuje demoniczny dozorca.

 

„Przysporzy widzom wielu bezsennych nocy. Kreacja Luisa Tosara przyprawia o ciarki… choć czasami będziecie - miejmy nadzieję, że z poczuciem wstydu - kibicować łotrowi” VARIETY

 

Dane techniczne DVD:

Język: hiszpański, polski /lektor/

Napisy: polskie

Obraz: 16:9 (2.4:1) anamorphic
Czas: 97 min
Dźwięk: DD 5.1

 

 

 

 

11:11:11. Liczba przeznaczenia.

Reżyseria: DARREN LYNN BOUSMAN

Występują: WENDY GLENN, TIMOTHY GIBBS

Produkcja: USA 2011

Gatunek: horror, thriller

Po tragicznej śmierci żony i dziecka, znany amerykański pisarz, Joseph Crone (Timothy Gibbs) opuszcza Stany Zjednoczone i udaje się do Barcelony. Pragnie pogodzić się ze swoim osamotnionym bratem i umierającym ojcem, Richardem. Nagle w życiu Josepha zaczynają mieć miejsce dziwne zdarzenia, wszystkie powiązane z liczbą 11. Przeradzająca się w obsesję ciekawość doprowadza Josepha do odkrycia przerażającej prawdy - nie tylko dla niego samego, ale dla całego świata. Odkrywa, że 11-11-11 nie jest zwyczajną datą, ale przede wszystkim ostrzeżeniem!

 

Dane techniczne DVD:

Język: angielski, polski /lektor/

Napisy: polskie

Obraz: 16:9 anamorphic
Czas: … min
Dźwięk: DD 5.1

 

 

 

 

KRUK. Zagadka zbrodni /The Raven/

Reżyseria: JAMES McTEIGUE (V for Vendetta)

Występują: JOHN CUSACK, LUKE EVANS, ALICE EVE, BRENDAN GLEESON, OLIVER JACKSON-COHEN

Produkcja: USA 2011

Gatunek: sensacja, thriller

 

Realistyczny thriller porównywany do „Sherlocka Holmesa”.

XIX wiek, Baltimore.

Policja odnajduje dwie brutalnie zamordowane kobiety, matkę i córkę. Detektyw Emmett Fields (Luke Evans) odkrywa, że sposób w jaki zginęły przypomina fikcyjną zbrodnię opisaną w jednym z wierszy Edgara Allana Poe (John Cusack). Kiedy w podobnych okolicznościach giną kolejne ofiary, pisarz i detektyw łączą swoje siły by wytropić obłąkanego seryjnego mordercę. Nie mogą dopuścić, by wszystko zapisane w wierszach poety zamieniło się w mrożącą krew w żyłach rzeczywistość.

 

 

 

NIEŚMIERTELNY /Highlander/

Reżyseria: RUSSELL MULCAHY

Występują: CHRISTOPHER LAMBERT, SEAN CONNERY, CLANCY BROWN, ROXANNE HART

Produkcja: USA, Wlk. Bryt. 1986

Gatunek: science-fiction, fantasy

 

Connor MacLeod jest nieśmiertelny. To jego dar i przekleństwo. Raniony w walkach nie ginie, ale musi patrzeć jak przemijają jego ukochani. Od ponad 400 lat tuła się po świecie tocząc pojedynki, walcząc w bitwach i obserwując zmienne koleje historii. Wie, że gdzieś u kresu tej drogi czeka go najważniejsza walka z ostatnim z nieśmiertelnych. Zasada jest prosta: nieśmiertelni na przestrzeni wieków walczą ze sobą, eliminując się nawzajem. Ostatni dwaj stoczą zaś bój o Wielką Nagrodę. Jest koniec XX wieku, Nowy Jork, Connor już wie, że zostało ich tylko dwóch. Zbliża się ostateczne rozstrzygnięcie...

 

 

Dane techniczne DVD:

Język: angielski, polski /lektor/

Napisy: polskie

Obraz: 16:9 anamorphic
Czas: … min
Dźwięk: DD 5.1

 

 

 

 

JOHNNY PRZYSTOJNIAK /Johnny Handsome/

Reżyseria: WALTER HILL (48 godzin, Ostatni sprawiedliwy)

Występują: MICKEY ROURKE, ELLEN BARKIN, MORGAN FREEMAN, FOREST WHITAKER,

LANCE HENRIKSEN

Produkcja: USA 1989

Gatunek: kryminał, thriller, dramat

 

W wyniku wady genetycznej John Sedley (Mickey Rourke) rodzi się z potwornie zniekształconą twarzą. Wydaje się, że ta ułomność - i związany z tym brak akceptacji przez społeczeństwo - popchnęła Johna na drogę przestępstwa. Jest przestepcą - geniuszem. Wszystkie napady z jego udziałem są zawsze udane, gdyż są perfekcyjnie zaplanowane. Jedynym przyjacielem Johna jest Mickey (Scott Wilson). On nigdy nie naśmiewał się z brzydoty Johna. Gdy więc Mickey prosi go o pomoc przy organizacji następnego skoku ten nie odmawia. Napad się udaje. Niestety przy podziale łupu John i Mickey zostają zdradzeni przez resztę bandy. Mickey ginie a John ląduje w więzieniu. Tam John zostaje wyznaczony do nowatorskiego eksperymentu. Zgodnie z nowym programem łączenia resocjalizacji z rehabilitacją John, po serii operacji plastycznych otrzymuje nową, normalną twarz i nowe nazwisko. Zostaje również warunkowo zwolniony z więzienia. Johny może rozpocząć nowe życie. Otrzymuje pracę, poznaje ładną dziewczynę. Jednak gdzieś w nim tkwi wspomnienie dawnej zdrady. Postanawia się zemścić na byłych kumplach.

 

Dane techniczne DVD:

Język: angielski, polski /lektor/

Napisy: polskie

Obraz: 16:9 anamorphic
Czas: … min
Dźwięk: DD 5.1

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 23 pazdziernika 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca