Film

Przewodnik po Belgradzie z piosenką weselną i pogrzebową

 

W jedną z głównych ról wcielił się Jean Marc Barr, francuski aktor najbardziej zapamiętany z roli nurka w filmie „Wielki Błękit” Luca Bessona. Aktor współpracował również wielokrotnie z Larsem Von Trierem ( „Manderlay” , „ Dogville”, „Szef wszystkich szefów”). W tym roku aktor uhonorowany został  na Europejskim Festiwalu Filmowym w Serbii nagrodą za wkład w rozwój europejskiej kinematografii.

 

Zapraszam do wywiadów z reżyserem Bojanem Vuleticiem. Jeśli są Państwo zainteresowani, poproszę o kontakt.

 

Przewodnik po Belgradzie z piosenką weselną i pogrzebową” z międzynarodową obsadą w żartobliwy sposób przedstawia portret współczesnego Belgradu” Moritz Pfeifer

 

„Zbiór kilku romantycznych opowieści, wpisanych w ramy nowoczesnej oraz proeuropejskiej Serbii” Philip Bergson

 

Po wielu latach ścisłej izolacji Belgrad otwiera się ponownie. Jest gotów na przyjęcie licznych turystów, biznesmenów i ciekawskich z całego świata. Co się wydarzy, gdy dojdzie do spotkania obcokrajowców i miejscowych? Bałkańska satyra na komedię romantyczną o czterech "mieszanych" parach pochodzących z różnych krajów, które spotykają się we współczesnym Belgradzie i doświadczają małych niemożliwości wielkiej miłości. Na początku Stefan, młody arogancki kierowca z Belgradu, który nie wierzy w nikogo ani w nic, zakochuje się we Francuzce Sylvie. Kobieta jest na granicy załamania nerwowego i po raz pierwszy zrobi wszystko, o czym zawsze marzyła.

 

Melita, organizatorka koncertów z Belgradu za dnia, a fetyszystyczna domina w nocy, jest rozczarowana, gdyż jej kochanek Brian, amerykański dyplomata, w rzeczywistości nie jest tym za kogo się podaje. Niemiecki biznesmen tureckiego pochodzenia, Orhan nieoczekiwanie odkrywa korzenie kultury tureckiej w Belgradzie i zakochuje się w Jagodzie, pokojówce z hotelu. Na końcu przyjaciółka Jagody serbska policjantka Djurdja, w dniu swojego ślubu z chorwackim policjantem Mato wyznaje mu wszystko, co przed nim ukrywała. Jedność w wielości to motto Unii Europejskiej. Aby do niej wejść, trzeba spełnić wiele warunków.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 30 pazdziernika 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca