Film

Klub Filmowy Ambasada: Zagadka nieśmiertelności

Zagadka nieśmiertelności" | reż. Tony Scott | 12.03.2013 r. (wtorek) | godz. 18:30 | Kino Kosmos | Katowice, ul. Sokolska 66 | bilety: 8/10 zł

 

Klub Filmowy Ambasada zaprasza na spotkanie z kinem grozy lat '80!

 

W „Zagadce nieśmiertelności” wampirzyca Miriam (Catherine Denevue) zabija swoje ofiary nie kłami, a noszonym na szyi sztyletem w kształcie krzyża ankh. Krew, którą się żywi, od tysięcy lat pozwala zachować jej wieczną młodość. Obietnice wiecznego życia Miriam składa też swoim kochankom, których zamienia w upiory. Ci jednak, po setkach lat młodości zaczynają się z niewiadomych przyczyn w błyskawicznym tempie starzeć. Kiedy podobny los spotyka Johna (David Bowie), ten udaje się z prośbą o pomoc do doktor Sary Roberts (Susan Sarandon), próbującej wynaleźć eliksir młodości. 

 

Dorobek filmowy Tony’ego Scotta niemal zawsze znajdował się w cieniu dzieł jego starszego brata Ridleya. Czy słusznie? „Zagadka nieśmiertelności” ujawnia niezwykły talent reżysera do obserwowania ludzkiego ciała. To film rozerotyzowany, chwilami wręcz perwersyjny a jednocześnie nie stroniący od egzystencjalnych pytań. Scott serwuje nam oryginalny wariant opowieści o odwiecznym związku popędu seksualnego i popędu śmierci. Zanurzona w estetyce lat osiemdziesiątych „Zagadka nieśmiertelności” do dziś uwodzi, prowokuje i zachęca do dyskusji.

 

Prelekcję przed filmem i dyskusje po seansie poprowadzi filmoznawca Paweł Świerczek. 

UWAGA: W związku z wysoką frekwencją podczas ostatnich spotkań Ambasady nadchodzące odbędzie się na dużej sali Kina Kosmos, także koniec z przekupstwem, rękoczynami i lamentami by dostać się na salę! Dziękujemy Wam za wsparcie! ;)

 

Klub Filmowy Ambasada
ambasada@arsindependent.pl
www.kfambasada.wordpress.com


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 26 lutego 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca