Film

Portrety filmowe

KINO KC zaprasza na pokaz niezwykłego filmu Mariusza Kotowskiego – „POLA NEGRI – Życie jest snem w kinie”Jest to jedyna okazja żeby zobaczyć obraz na dużym ekranie. Film pokazujemy w ramach przeglądu PORTRETY FILMOWE w dniu 2 kwietnia o godz 18.

 

Co to znaczy być gwiazdą? Dlaczego niektórzy aktorzy stają się gwiazdami, a ich legenda trwa długo po ich śmierci? Ten film odpowiada na te pytania, przyglądając się dokładnie życiu i twórczości legendarnej aktorki Poli Negri. Była ona pierwszą europejską gwiazdą, która podbiła publiczność amerykańską, torując drogę Grecie Garbo i Marlenie Dietrich. A jednak dzisiaj niewielu zna wspaniałe dokonania aktorki czy dramatyczne wydarzenia w jej życiu jak zaręczyny z Charlie Chaplinem czy wielki romans z Rudolfem Valentino. W tym filmie, opartym na badaniach biograficznych życia Poli Negri występują ludzie, którzy ją znali i mieli okazję z nią pracować, m.in. nagrodzona Oskarem aktorka Hayley Mills, aktor Eli Wallach, historyk filmu Jeanine Basinger, producent Paramountu A.C. Lyles. Ten długo oczekiwany dokument zawiera fragmenty filmów z Polą Negri, uzmysławiając jej nadzwyczajny talent od filmów niemych po film dźiękowy, od czarno białej taśmy po kolorową


 

Mariusz Kotowski – reżyser i choreograf mieszkający w Austin, w Texasie. Ukończył studia na Wydziale Reżyserii Uniwersytetu w Nowym Jorku. Otrzymał najwyższe wyróżnienie od Królewskiego Brytyjskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Tańca jako pierwsza osoba z Polski. Trzy lata zajęła mu praca nad dokumentem o Poli Negri – świetnie przyjętego w Ameryce, u nas, niestety, nieznanego.


 

BILETY: 14 zł, KINO KC (ul. Nowy Świat 6/12, dawny budynek Komitetu Centralnego)

 

Kalendarz kolejnych filmów przeglądu PORTRETY FILMOWE:

9.04 „Żelazna dama”, reż. Phyllida Lloyd

16.04 „Krakowiaczek ci ja”, reż. Tomasz Magierski

23.04 „Motyl i skafander”, reż. Julian Schnabel

30.04* „Inny świat”, reż. Dorota Kędzierzawska [*ostateczna data seansu uzależniona jest od oficjalnej premiery filmu]


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 28 marca 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca