Film

Niewidzialni - Nielegalni w Europie – pokaz filmu i panel dyskusyjny

9 kwietnia 2013, godz. 18.00, kino “Nowe Horyzonty”, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, Wrocław, sala nr 6

Nomada wraz z Wrocławską Grupą Amnesty International zapraszają na premierowy w Polsce pokaz filmu połączony z panelem dyskusyjnym z udziałem gości.
Film “Niewidzialni – Nielegalni w Europie” to film produkcji niemieckiej, reżyserii Andreasa Voigta. Obraz porusza problem milionów ludzi żyjących nielegalnie w Europie, zmuszonych przez okoliczności, wiodących życie niewidzialnych.

Po projekcji filmu odbędzie się panel dyskusyjny poruszający filmowa tematykę, w którym udział weźmie wielu znakomitych gości, wśród nich także byłe mieszkanki strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców Leila Naeimi i Aziza Ebrahimi, a także przedstawiciele warszawskiej NoBorder – Grupy Wsparcia Protestujących Uchodźców, których protesty w październiku 2012 roku odbiły się szerokim echem i wywołały wiele dyskusji opinii publicznej.

Amnesty International chce zwrócić uwagę opinii publicznej na tragiczny los imigrantów, próbujących nielegalnie przekroczyć granice Unii Europejskiej rozpoczynając w tym celu kampanię „S.O.S. Europo”.
Przed oraz po seansie będzie możliwość podpisania się pod petycją do Parlamentu Europejskiego wzywającą do zapewnienia bezpieczeństwa osobom decydującym się przemierzyć Morze Śródziemne w poszukiwaniu swojego miejsca w Europie, a także zapewnienia poszanowania praw człowieka podczas podpisywania umów dotyczących kontroli migracji przez kraje europejskie.

Wstęp bezpłatny.

Liczba miejsc ograniczona.

Więcej informacji na stronach:
www.nomada.info.pl
www.kinonh.pl

i na Facebooku:
www.facebook.com/nomada.wroclaw
www.facebook.com/AmnestyWroclaw


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 5 kwietnia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca