Film

Sex w szortach w kinach!

Od 26 lipca zapraszamy wszystkich do Kina Micro w Krakowie, Kina Kosmos w Katowicach, Kina Malta w Poznaniu i Kina Awangarda w Olsztynie na blok 7 najciekawszych krótkich erotyków, które wzięły udział w konkursie „Sex w szortach”, zorganizowanym na przez Spectatora. Zachęcaliśmy Polaków to podjęcia tematu erotyki, niekoniecznie na poważnie. Szukaliśmy artystycznych odpowiedzi na pytania: jak kochają się Polacy? Jakie frywolne fantazje kryją się w naszych głowach oraz czy możliwy jest sex w dużym fiacie? 

 

W przygotowanym specjalnie na potrzeby kina bloku krótkich erotyków znajdą Państwo laureata „Sex w szortach” - film „Wspomnienie poprzedniego lata” Kuby Gryżewskiego i Ivo Krankowksiego, który w tym roku startuje również w niezależnym konkursie filmów krótkometrażowych 7. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu.  

W filmie występują: Iza Kuna, Bartłomiej Topa, Paulina Gałązka (III rok, wydział aktorski PWSFTViT w Łodzi), Piotr Bondyra (III rok, wydział aktorski PWSFTViT w Łodzi), Krystyna Froelich, Stanisław Sparażyński.

 

 

Szczegółowy program: 

 

Wspomnienie poprzedniego lata reż. K.Gryżewski, I. Krankowski, 10:20 min

Warszawa, połowa lat 80-tych. Kiedy wydawało się, że świąteczny śledzik z rodzicami nie mógł być już nudniejszy, Basia niespodziewanie spotyka kogoś, kogo bardzo dobrze zna... 

 

 

 

Pióro reż. Wiesław Zieliński, 10 min

Akcja filmu toczy się w 2018 r. Są imieniny Diany, która otrzymuje tajemniczy prezent:  pióro.

 

Dada Love reż. Aleksandra Panisko, 10 min 

Sztuka i erotyka czyli eksperymentalne love story. Historia jednej pary, której losy wymyślają inni ludzie. Film jedyny w swoim rodzaju - pomiędzy fabułą a dokumentem.

 

Solange reż. Patryk Jurek, 9:56 min

Zmagający się z twórczą niemocą pisarz zostaje wywieziony przez swoją agentkę w odludne miejsce, aby dopełnić kontraktowych zobowiązań wobec wydawnictwa. Jednak pozostawiony sam sobie w obcym domu, coraz bardziej pogrąża się w depresji. Wszystko się zmienia, gdy którejś nocy pojawia się tajemnicza lokatorka, Solange. 

 

Krótka piłka reż. B. Charyton, 6 min

Subtelna erotyka potraktowana w niedosłowny, lecz zmysłowy sposób.  

 

Love reż. Katarzyna Domżalska, 1:26 min

Animacja na temat pojęcia miłości. 

 

Szczegół reż. Piotr Sułkowski, Polska 2011, 4 min

XIX wiek. Młoda modelka zgadza się pozować  zafascynowanemu nią fotografowi do ostatniego zdjęcia. Wszystko wydaje się być  idealne, a jednak pozostaje jeden drobny szczegół...    

 

W konkursie wzięli udział zarówno profesjonaliści jak i amatorzy. Filmy oceniało jury w składzie: Anna Serdiukow, Wojtek Solarz, Piotr Szygalski, Anna Tatarska, Wojtek Maryański i Marek Poznerowicz.

 

Zestaw erotyków „Sex w szortach” można zobaczyć  w Kinie Micro w Krakowie, Kinie Kosmos w Katowicach oraz Awangarda w Olsztynie.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 17 lipca 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca