Film

Jerzy Stuhr i Denis Lavant z „Holy Motors” w jednym filmie

Co łączy polskiego aktora i reżysera Jerzego Stuhra i Denisa Lavanta, francuskiego aktora, znanego z filmu "Holy Motors" Leosa Caraxa?
Obaj zagrali we włoskim filmie "Maryja, Matka Jezusa" w reżyserii Guido Chiesy, który 16 sierpnia pojawi się w polskich kinach.


„Maryja, Matka Jezusa” to opowieść o macierzyństwie Maryi z Nazaretu i dzieciństwie jej syna, Jezusa. Jerzy Stuhr i Denis Lavant zagrali role mędrców, którzy wśród nowo narodzonych dzieci poszukują proroka. Jerzy Stuhr od dawna pojawia się we włoskich filmach. W tym roku włoscy widzowie mogli go zobaczyć w obrazie "L'ultimo Papa Re" w reżyserii Luki Manfrediego, a wcześniej w filmie Nanniego Morettiego "Habemus Papam - mamy Papieża". Znacznie rzadziej możemy go oglądać w polskich produkcjach.
 
W filmie "Maryja, Matka Jezusa" w niecodzienny sposób przedstawia się matkę Jezusa. Maryja tutaj jest niejako pierwszą rewolucjonistką w historii, dziewczyną, która sprzeciwiła się trudnej do zrozumienia tradycji judaistycznej, zakazującej matkom karmienia swoich dzieci przez kilka dni po urodzeniu. W filmie jest pełną życia kobietą i oddaną matką, nade wszystko dbającą o dobro swego dziecka. Jest zupełnie inna niż znana nam z tradycyjnych przekazów nieosiągalna ikona. W trakcie filmu nabiera wyjątkowych cech: staje się inspiracją i przykładem do naśladowania. 

W roli młodej Maryi zobaczymy Nadię Khlifi, aktorkę pochodzącą z Tunezji.  Film był w całości realizowany w Tunezji, aby lokacje przypominały miejsce urodzenia Chrystusa.

Film „Maryja, Matka Jezusa” spotkał się z ciepłym przyjęciem mediów jako obraz pokazujący matkę Jezusa w wielowymiarowy sposób.
 
Film Guido Chiesy zamienia Maryję w jedną z pierwszych kobiet-rewolucjonistek w historii. 
„Sentirei selvaggi”
 
Przez lata nakręcono wiele filmów o narodzinach Jezusa i życiu jego ziemskich rodziców. Ale żadna z tych wizji nie wydaje się tak intymna i prawdziwa jak ta. (…) wszystko kręci się wokół Maryi, która jako rewolucyjna matka osłabia patriarchalny system sprzed dwóch tysięcy lat. Jej blask, jej uczucia, jej upór są postrzegane przez reżysera jako siły zdolne do ukształtowania dziecka, które odegra niezwykłą rolę w swoich czasach i historii ludzkości.
Chiara Basciano, Stile.it/cultura et spectaccoli cinema
 
Silny charakter, dusza pełna wrażliwości i człowieczeństwa, Maryja uczy swego syna, Jezusa, patrzeć na świat bez uprzedzeń, bez zachowania religijnego dogmatu.
 
Film będzie miał premierę 16 sierpnia 2013 roku.
Dystrybutorem jest Vivarto.
Zwiastun:https://www.youtube.com/watch?v=bi7jIKNhKMs


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 9 sierpnia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca