Film

Mysz, pies i Tato - projekt dla najmłodszych widzów

Zapraszamy dzieci w wieku od 8 lat oraz starsze, na kolejną odsłonę cyklicznych spotkań filmowych i warsztatów Mój Przyjaciel Film. W najbliższą sobotę 5 października pokażemy film „Mysz, pies i tato” w reż. Nicole van Kilsdonk. Po pokazie odbędzie się warsztat
o poskramianiu trudnych emocji. W Warszawie zapraszamy w każdą sobotę o godz. 11:00 do siedziby Fundacji Generator ( ul. Dobra 14/16). Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy. Projekt potrwa do 26 października.

 

Mój Przyjaciel Film odbywa się również w 9 miastach Polski: Gdyni, Krakowie, Poznaniu, Toruniu , Wrocławiu, Augustowie, Gliwicach, Elblągu i Zielonej Górze. Terminy i miejsca replik znajdują się na stronie www.kinoterapia.pl.

 

Mój Przyjaciel Film to niepowtarzalna okazja zapoznania dzieci z kinem, które bardzo rzadko gości na ekranach polskich kin. Wszystkie filmy prezentowane w projekcie to produkcje europejskie, nagradzane na licznych festiwalach a główne role zagrały w nich dzieci.

„Chcieliśmy stworzyć alternatywę do wielkich produkcji pokazywanych najczęściej
w kinowych multipleksach. Oglądanie filmów Disneya czy Pixara buduje mylne przekonanie, że właśnie takie powinno być kino dla dzieci. Tymczasem w Europie powstaje mnóstwo świetnych filmów, w których to zwykłe dzieci a nie animowane, wymyślone postacie są w centrum uwagi. Młodzi widzowie mogą identyfikować się z bohaterami tych opowieści bo przeżywają oni podobne emocje i sytuacje. Zachęcamy dzieci do pójścia do kina z rodzicami, a po seansach do wzięcia udziału w warsztatach” – mówi Lucyna Zembowicz z fundacji Generator, organizatora projektu.

 

W towarzyszących pokazom warsztatach psychoedukacyjnych mogą wziąć udział dzieci w wieku od 8 do 10 lat. Ich celem jest zabawa poprzez którą dzieci będą mogły rozwinąć swoje umiejętności społeczne i emocjonalne, czyli tak zwaną inteligencję emocjonalną.


5 października zostanie zaprezentowany film „Mysz, pies i Tato”, reż. Nicole van Kilsdonk. Jest to opowieść o 9-letniej Kiek i jej ojcu. On jest lekarzem, pomaga ludziom na terenach objętych wojną. Kiedy wyjeżdża na kolejną misję, Kiek bardzo się o niego martwi. Na szczęście poznaje rachunek prawdopodobieństwa. Ani ona, ani jej najlepsze przyjaciółka nie znają nikogo, kto jednocześnie miałby martwą mysz, martwego psa oraz martwego tatę. Wystarczy znaleźć mysz i psa i…, a to znacznie zwiększy bezpieczeństwo taty.

 

Pokazy filmowe – bez zapisów. Szczegółowy program na stronie www.kinoterapia.pl
Warsztaty – zapisy w Warszawie pod adresem mailowym: karolina@kinoterapia.pl.

Repliki wydarzenia Mój Przyjaciel Film odbywają w 9 miastach Polski,
w różnych terminach. Szczegóły znajdą Państwo na stronach:
www.kinoterapia.pl oraz www.projekcje.edu.pl.

 

Zapraszamy również dzieci z całej Polski na konkurs plastyczny  - Zaprojektuj Maskotkę. Wierzymy, że z filmem można się zaprzyjaźnić. Można z nim śmiać się
i płakać, przeżywać wspaniałe przygody i odkrywać nowe rzeczy. Jest coś, co nas zastanawia - jak właściwie Mój Przyjaciel Film wygląda? Pomyślcie uważnie, narysujcie, co Wam przyjdzie do głowy, a potem poproście rodziców o pomoc w wysłaniu Waszego rysunku na adres mailowy: karolina@kinoterapia.pl lub pocztowy – Karolina, ul. Kleczewska 16/4, 01-851 Warszawa. Czekamy na pracę do 14 października!

 

 

Projekt realizowany przez Fundację Generator we współpracy z Festiwalem Filmów dla Dzieci i Młodzieży „Kino w Trampkach” przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

5 pazdziernika 2013

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 3 pazdziernika 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca