Film

Janusz Wróblewski przedstawia – kolejne spotkanie już 11 października!

 

Kino Praha zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Janusz Wróblewski przedstawia”, prowadzone przez dziennikarza, publicystę tygodnika „Polityka”, autora książki „Reżyserzy” – Janusza Wróblewskiego.  Zapraszamy 11. października o godzinie 19.00 na pokaz filmu „Chce się żyć” i spotkanie z reżyserem Maciejem Pieprzycą.

 

Kino Praha zaprasza na cykl - „Janusz Wróblewski przedstawia” - spotkania prowadzone przez dziennikarza, publicystę tygodnika „Polityka” i autora książki „Reżyserzy” – Janusza Wróblewskiego. W ramach cyklu pokazujemy premierowe tytuły, a gośćmi spotkań są twórcy polskiej sztuki filmowej. Autorski cykl, prowadzony przez krytyka filmowego - Janusza Wróblewskiego to niepowtarzalna okazja do spotkania się z ulubionymi aktorami, reżyserami, scenarzystami, wybitnymi twórcami polskiej kinematografii. Zapraszamy do możliwości wzięcia udziału w debacie na temat prezentowanych filmów.

 

11. października, o godz.19.00 odbędzie się drugie spotkanie z cyklu „Janusz Wróblewski przedstawia”. Zapraszamy na pokaz filmu „Chcę się żyć” – poruszającego dramatu o trudnościach życia osoby niepełnosprawnej. Przed pokazem odbędzie się spotkanie z reżyserem filmu – Maciejem Pieprzycą, autorem takich filmów jak „Drzazgi” czy „Inferno”.

 

  • „Chce się żyć” - Kiedy Mateusz (Dawid Ogrodnik) przyszedł na świat, lekarze wydali na niego wyrok, uznając go za "roślinę". Jednak rodzice chłopca (Arkadiusz Jakubik i Dorota Kolak) nigdy nie pogodzili się z diagnozą, wierząc, że mimo problemów z komunikacją, ich syn jest w pełni sprawny intelektualnie. Mateusz dorasta otoczony troską i miłością, zyskując wiernego przyjaciela - mieszkającą w sąsiedztwie Ankę (Anna Karczmarczyk). Jednak los sprawia, że musi rozłączyć się z rodziną i trafia do specjalistycznego ośrodka. Z dala od bliskich podejmuje trudną walkę o godność i prawo do normalnego życia. Sytuacja Mateusza zmieni się, kiedy do placówki trafi młoda wolontariuszka (Katarzyna Zawadzka), a on sam przyciągnie uwagę lekarki (Anna Nehrebecka), która pracuje nad eksperymentalnymi metodami leczenia.

 

Zapraszamy na spotkanie z cyklu „Janusz Wróblewski przedstawia”!

 

 

Cykl „Janusz Wróblewski przedstawia”

11 października, godz.19.00

Spotkanie + pokaz filmu „Chce się żyć”

Ceny biletów: według cennika

 

INFORMACJA:

Kasa Kina Praha

ul. Jagiellońska 26

03-719 Warszawa

tel. 22 343 03 10

11 pazdziernika 2013

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 8 pazdziernika 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca