Film

Produkcje studia munka nagrodzone w stanach zjednoczonych

„Mazurek” Julii Kolberger uznano najlepszym filmem krótkometrażowym na 14. Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles. Reżyserka otrzymała także nagrodę im. Piotra Łazarkiewicza dla młodych talentów. To pierwsza zagraniczna nagroda dla „Mazurka” wyprodukowanego w ramach programu „30 Minut” przez Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.

 

Mazurek1-600x379.jpg
Mazurek, reż. Julia Kolberger/fot. Studio Munka - SFP

 

Jury w składzie Rachel O`Meara, Gabriel Ryder, James Ulmer i Bijan Tehrani wyróżniło także „128. szczura” Jakuba Pączka. Pokaz dwóch trzydziestek ze Studia Munka – SFP w Los Angeles to także premiera obu filmów za oceanem. „Mazurek” będzie podróżował po Ameryce Północnej do końca listopada, zostanie pokazany na festiwalach filmów polskich w Seattle, Austin, Chicago. Z kolei w programie festiwalu w Toronto znalazło się aż dwanaście produkcji Studia Munka – SFP.

 

Mazurek2-600x370.jpg
Mazurek, reż. Julia Kolberger/ fot. Studio Munka - SFP

 

„Mazurek” to opowieść o Urszuli (Kinga Preis), która przygotowuje wielkanocne śniadanie na cześć córki i jej nowego narzeczonego. Kiedy córka przyjeżdża, okazuje się, że narzeczony jest od niej trzydzieści lat starszy. Śniadanie zamienia się w kolację, a Urszula przeżywa najgorszy dzień w swoim życiu. W filmie zagrali także Paweł Królikowski, Roman Gancarczyk, Marta Juras i Richard Berkeley. „Mazurek” swoją podróż po festiwalach rozpoczął w maju tego roku i zdobył już kilka nagród: ostatnio podczas 38. edycji Gdynia – Festiwalu Filmowego, wcześniej podczas „Młodzi i Film” w Koszalinie, na Kameralnym Lecie w Radomiu i Dwóch Brzegach w Kazimierzu Dolnym i  Janowcu nad Wisłą.

 

Nagrodzone w Los Angeles filmy znalazły się na DVD wydanym przez Studio Munka – SFP „Polskie Debiuty 2013”.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 10 pazdziernika 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca