Film

O!PLA 2014!

II OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL POLSKIEJ ANIMACJI “O!PLA”2014 odbędzie się w dn. 21 marca – 31 maja 2014, w kilkunastu miejscowościach w Polsce, z Wielkim Finałem w dn. 5 – 8 czerwca 2014 w Muzeum Kinematografii w Łodzi. Do 31 stycznia miejsca zainteresowane goszczeniem u siebie O!PLA 2014 mogą zgłaszać swoją gotowość do bycia współorganizatorem wydarzenia (polskaanimacja@gmail.com). Także do końca stycznia trwa otwarty nabór filmów do konkursu najnowszej polskiej animacji dla dorosłych, w czterech regulaminowych kategoriach: STUDYJNEJ / SZKOLNEJ / OFF & WORKSHOP / WIDEOKLIP.

 

Podstawą O!PLA 2014 będzie konkurs najnowszej polskiej animacji dla dorosłych, któremu towarzyszyć będą retrospektywy, projekcje dla dzieci i młodzieży, warsztaty animacji, koncerty, wernisaże, spotkania z twórcami. Zarówno konkurs, jak i pokazy towarzyszące zostaną przeprowadzone w kilkunastu polskich miastach, zaś jedynymi Jurorami w konkursie będą sami widzowie biorący udział w projekcjach. To oni zdecydują, do kogo powędrują statuetki Złotych, Srebrnych i Brązowych Tobołków Koziołka Matołka (ufundowane przez firmę TISSOTOYS).

 

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL POLSKIEJ ANIMACJI “O!PLA” („O!PLA oznacza: „O! Polska Animacja”) jest przede wszystkim próbą odzyskania kontaktu i (od)budowania relacji pomiędzy polskim widzem, a polską animacją autorską, a także – za sprawą projektów towarzyszących (O!PLA ACROSS THE BORDERS, INWOKACJA O!PLA) – promocją, w kraju i za granicą, jednej z najważniejszych dziedzin polskiej sztuki. Od samego początku celem O!PLA jest docieranie ze sztuką animacji nie tylko do dużych, ale przede wszystkim, do mniejszych ośrodków w kraju, zaś poprzez projekcje dla widzów w różnym wieku, prelekcje, spotkania z twórcami oraz warsztaty animacji, miał znaczący charakter edukacyjny.

 

Oficjalna strona festiwalu: www.polskaanimacja.pl

 

Głównym Organizatorem OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU POLSKIEJ ANIMACJI "O!PLA" jest niezależny promotor animacji - ANIMATION ACROSS BORDERS.

Patronami Medialnymi O!PLA 2014 są: KINO / KLATKA PO KLATCE.PL / MAGAZYN FILMOWY SFP / MAŁE KINO.PL / O.PL POLSKI PORTAL KULTURY / QLTURKA.PL / TVP KULTURA / WYWROTA.PL.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 21 stycznia 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca