Film

Już za miesiąc rusza wielkie święto krótkiego filmu

Short Waves Festival będzie nowoczesny, intensywny, zgodny z towarzyszącym mu hasłem „Najbardziej treściwy festiwal krótkiego kina”. Po raz szósty zagości w Poznaniu, od 30 marca do 6 kwietnia 2014 r.

 

 

SWF to okazja obejrzenia najlepszych polskich i światowych krótkich metraży. Znakiem rozpoznawczym festiwalu jest otwarta formuła prezentująca bogactwo krótkich: fabuł, dokumentów, animacji, wideoklipów i obrazów eksperymentalnych. Nie ma gatunkowych szufladek, dzielenia twórców na zawodowców i amatorów. Poziom projekcji gwarantuje ostra selekcja. – Od pierwszej edycji festiwalu udowadniamy, że krótkie produkcje w niczym nie ustępują pełnym metrażom – mówi Szymon Stemplewski, dyrektor Short Waves Festival. – To dynamicznie rozwijająca się forma, eksplorująca nowe tematy i sposoby realizacji. Rosnąca dominacja urządzeń mobilnych, a zwłaszcza tabletów, doprowadziła do eksplozji materiałów audiowizualnych. Śledzimy ten fascynujący proces i z gąszczu filmowych propozycji wybieramy najlepsze.

 

Podczas Short Waves Festival rozdane zostaną najwyższe nagrody dla produkcji krótkometrażowych w Polsce. Ich łączna pula wynosi 60 tys. złotych. O najważniejszą – Poznań Open walczyć będzie 28 tytułów wybranych spośród niemal 280 zgłoszeń. Po raz pierwszy zorganizowany zostanie konkurs na najlepszy krótki film o tańcu Dances With Camera. Tradycyjnie zwycięzcę Grand Prix wybierze międzynarodowa publiczność – zestaw prezentowany będzie w kilkudziesięciu miastach na świecie od 14 do 30 marca, jako objazdowa część Short Waves Festival.

 

Festiwal stawia na autorski, nieszablonowy program. Znalazły się w nim m.in. krótkie metraże kręcone przez mistrzów (Christiana Mungiu, Terry’ego Gilliama i Akiego Kaurismakiego), krótkie fabuły nominowane do tegorocznych Oscarów, przegląd młodych europejskich talentów, a także pokaz filmów o architekturze. Wśród wydarzeń towarzyszących ekscytująco zapowiada się widowisko „Horny Berlin” łączące nieme kino z muzyką na żywo. – Pokażemy także absolutnie zaskakującą filmową opowieść o życiu seniorów. Młodych filmowców z Europy zaprosimy na warsztaty Film Rave prowadzone m.in. przez Xawerego Żuławskiego. Stawiamy na różnorodność i intensywność doznań filmowych – dodaje Grzegorz Luft, dyrektor programowy Short Waves Festival.

 

Wszyscy, którzy w kinie lubią oglądać gwiazdy będą mieli szansę przekonać się, że najbardziej znani polscy aktorzy szukają zawodowych wyzwań w krótkich metrażach. W programie SWF znalazły się nowe krótkie fabuły z udziałem Danuty Stenki, Kingi Preis, Andrzeja Chyry i Arkadiusza Jakubika.

 

Organizatorem Short Waves Festival jest poznańska Fundacja Ad Arte, która od 10 lat aktywnie działa w obszarze promocji i dystrybucji polskiego krótkiego kina oraz sztuki audiowizualnej. Fundacja jest również polskim przedstawicielem Future Shorts, największej na świecie platformy prezentacji i promocji krótkiego kina.

 

Program oraz dodatkowe informacje o Short Waves Festival 2014 na: www.shortwaves.pl oraz www.facebook.com/festiwalshortwaves

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 3 marca 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca