Film

„Kopciuszek” z cyklu THE METROPOLITAN OPERA: Live in HD w Kinie Praha!

Zapraszamy na transmisje spektakli operowych z cyklu „The Metropolitan Opera: Live in HD” w Kinie Praha. 10. maja o godz. 18:30 odbędzie się transmisja na żywo spektaklu operowego „Kopciuszek” Gioacchino Rossini z jednego z najsłynniejszych operowych teatrów świata.

 

                W sobotę, 10. maja o godz.18:30 odbędzie się transmisja na żywo spektaklu operowego „Kopciuszek” Gioacchino Rossini. Wystąpią wybitni soliści operowi: Joyce DiDonato jako Kopciuszek i Juan Diego Flórez jako książę.

 

Rossini to zawsze wielkie wyzwanie dla śpiewaków: jego opery pełne są karkołomnych arii czy duetów, które muszą być wykonywane w zawrotnym tempie, i to po mistrzowsku. Dyrekcja Met ponownie skompletowała obsadę składającą się ze światowych specjalistów od muzyki włoskiego mistrza opery komicznej (to przedstawienie było już transmitowane w roku 2009, z Elīną Garančą w tytułowej roli). Dlatego też należy spodziewać się, że operowa wersja zabawnej i wzruszającej historii o ubogiej i skromnej dziewczynie, która zgubiła na balu u księcia pantofelek, zostanie wykonana na scenie Met brawurowo. Przedstawienie trwa około 3 godzin i 45 minut (w tym 1 przerwa). Wprowadzenie wygłosi Aleksander Laskowski, dziennikarz Polskiego Radia  Dwójka.

 

„The Metropolitan Opera: Live in HD” to wielokrotnie nagradzana seria transmisji na żywo w jakości HD z najsłynniejszego operowego teatru na świecie. Nowojorskie spektakle to wydarzenia artystycznie nieprzeciętne, zarówno pod względem wokalnym, jak i aktorskim. Każdy widz będzie miał poczucie bezpośredniego uczestnictwa w spektaklu i znajdzie się w gronie tysięcy widzów, oglądających w tym samym momencie to samo przedstawienie na całym świecie.

 

Dodatkowym atutem tych pokazów jest możliwość zajrzenia za kulisy. Kamera śledzi zmiany dekoracji, rejestruje też wywiady ze śpiewakami występującymi w danym przedstawieniu i realizatorami spektaklu. Publiczność serii  HD live otrzymuje więc bezprecedensowe spojrzenie na to, jak wygląda inscenizacja opery w jednym z największych światowych domów operowych.

 

Cyfrowy sygnał o wysokiej rozdzielczości dociera do adresata za pomocą satelity okołoziemskiego zaledwie z kilkusekundowym opóźnieniem. W Europie – mimo sześciogodzinnej różnicy czasu – przedstawienia można oglądać na żywo wieczorem, a to dlatego, że Met gra w soboty dwa spektakle: pierwszy wczesnym popołudniem, a drugi wieczorem. Transmitowany jest ten popołudniowy. Oprócz transmisji na żywo w Kinie Praha  odbędą się również retransmisje wybranych inscenizacji.

 

*                               *                             *

The Metropolitan Opera należy do ścisłej czołówki najlepszych teatrów świata. The Metropolitan Opera zainaugurowała swoją działalność w roku 1883 „Faustem” Charles’a Gounoda. Jej siłą są przede wszystkim wspaniałe głosy. Od ponad stu lat nie było prawdziwie wielkiej śpiewaczki czy śpiewaka, którzy nie pragnęliby wystąpić na scenie Met. Teatr ma w swoim repertuarze kilkadziesiąt tytułów – od klasyki po dzieła współczesne. Gra blisko 300 monumentalnych spektakli w roku.

 

Zapraszamy na „The Metropolitan Opera: Live in HD” w Kinie Praha!

 

Cena biletu na transmisje – 100 zł

Cena biletu na retransmisje – 85 zł

Na spektakle operowe kino nie prowadzi rezerwacji biletów.

 

PROGRAM: „The Metropolitan Opera: Live in HD” w Kinie Praha

 

KOPCIUSZEK 

10.05.2014 I sobota I 18:30 I transmisja Live

Gioacchino Rossini

 

EUGENIUSZ ONIEGIN

24.05.2014 I sobota I 18:30 I retransmisja

Piotr Czajkowski

 

RUSAŁKA

7.06.2014 I sobota I 18:30 I retransmisja

Antonín Dvořák

 

 

 

INFORMACJA:

Kasa Kina Praha

ul. Jagiellońska 26

03-719 Warszawa

tel. 22 343 03 10

 

KONTAKT DLA MEDIÓW:

Katarzyna Polubiec-Mrowińska,

email: kasia@kinopraha.pl ,

tel.  728 875 350

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 9 maja 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca