Film

Rusza czwarta edycja Kino Perła. „Locke” i premiera animacji „Wilq Negocjator” na otwarciu

 

Najlepsze dokumenty, przegląd filmów muzycznych, pokaz polskiej animacji, filmy Davida Lyncha, Gusa van Santa, Bernardo Bertolucciego, Todda Solondza i Davida Cronenberga. 6 czerwca startuje Kino Perła - największa impreza filmowa w Polsce.

Po raz czwarty polscy kinomaniacy będą mogli spotkać się w plenerowym Kinie Perła. Kino Perła to sieć kin plenerowych. W tym roku kina plenerowe zawitają do 15 lokalizacji w 12 miastach: Lublin, Warszawa, Kraków, Łódź, Toruń, Bydgoszcz, Opole, Katowice, Puławy, Zwierzyniec, Mikołajki, Chałupy.

W tym roku Kino Perła wystartuje 6 czerwca. W weekend otwarcia goście Kino Perła będą mogli obejrzeć trzy filmy. W piątek odbędzie się pokaz filmu „Locke” Stevena Knighta z Tomem Hardy w roli głównej. W sobotę po raz pierwszy w polskich kinach zostanie wyświetlona animacja „Wilq Negocjator” według scenariusza komiksowego Bartosza i Tomasza Minkiewiczów. Głównym postaciom głosu użyczyli Eryk Lubos i Marian Dziędziel. Pokazowi towarzyszyć będzie Przegląd Polskiej Animacji. Weekend otwarcia zamknie niedzielny pokaz filmu Jima Jarmuscha „Kawa i papierosy”.

Kino Perła – po zachodzie słońca

Od 6 czerwca do 31 sierpnia, od środy do niedzieli, po zachodzie słońca odbywać się będą projekcje filmowe. Każdy z dwunastu tygodni podzielony będzie na pokazy tematyczne. Środy poświęcone będą najlepszym dokumentom Planete + Doc. Będą to między innymi „David chce odlecieć”, „Szalona miłość - Yves Saint Laurent” czy „Pussy Riot. Modlitwa punka”. W czwartki ruszy cykl „Różne oblicza muzyki” znanego krytyka Bartosza Żurawieckiego. Będzie to przegląd filmów muzycznych, tj. „Lemmy”, Buena Vista Social Club” czy „Hair”. W piątki widz zderzy się z kasowymi filmami z cyklu „Ale Filmy z Ale Kino+”. Sobotę i niedzielę spajać będzie cykl filmów wybranych przez Tomasza Raczka pod nazwą „Przekraczanie granic”. Program uzupełniony będzie o etiudy Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Zależało nam na tym, aby w tym roku Kino Perła zbudowało wspólnotę między polskimi miastami i ich mieszkańcami. Przez wiele miesięcy szukaliśmy równowagi między tym, co dobre i ambitne a tym, co przystępne. Zaprosiliśmy znanych krytyków, festiwale, szkoły aktorskie i stacje telewizyjne do współpracy. Dzięki temu powstał program, który, mam nadzieję, przyciągnie fanów dobrego kina z całej Polski – mówi Izabella Budryn, pomysłodawczyni i organizatorka Kino Perła.

Na wszystkie seanse wstęp wolny. Seanse po zachodzie słońca (ok. 21.00).

Organizatorem Kino Perła jest Art Link Foundation. Sponsorem wydarzenia jest Perła – Perła Browary Lubelskie.

 

LOKALIZACJE KINO PERŁA

Lublin, Browar Perła, Bernardyńska 15

Warszawa, patio kamienicy przy Kredytowej 9

Warszawa, Park Skaryszewski (nad Jeziorem Kamionkowskim)

Warszawa, Pomost 511, Bulwar Flotylli Wiślanej (od lipca)

Zwierzyniec, Browar Zwierzyniec, Browarna 7

Łódź, Klub DOM, OFF Piotrkowska, Piotrkowska 138/140

Puławy, Port Marina, Portowa 3

Opole, LABA, Spacerowa 16

Katowice, Bavitto, Plac Karola Miarki 6

Kraków, BAL, Ślusarska 9

Kraków, plac przy ul. Wielickiej

Toruń, Arsenał, Dominikańska 9

Mikołajki, Sun Port, Stare Sady 4b

Bydgoszcz, Drukarnia, Jegiellońska 1

Chałupy, Surf Messa, Kaperska 4


 


 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 31 maja 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca