Film

Specjalny pokaz Apostoła na Ars Independent Festival

Ars Independent Festival oraz Klub Filmowy Ambasada zapraszają na pokaz pierwszej pełnometrażowej animacji lalkowej wyprodukowanej w Europie! „Apostoł” Fernando Cortizo to niezwykła mieszanka filmowych i kulturowych konwencji, łącząca kino grozy, fantastykę, czy czarną komedię.

 

Kryminalno-surrealistyczna intryga wiedzie publiczność od murów więzienia po tajemnicze i mroczne miasteczko z mrożącym krew w żyłach sekretem skrywanym przez jego mieszkańców. Główny bohater wikła się w wydarzenia wzorowane na legendach i zabobonach, a napięcie rośnie, upodabniając „Apostoła” do thrillera z fantastycznymi odniesieniami w tle. Ale oprócz historii o chciwości, ludzkiej naturze, religii i przesądach, film Cortiza to przede wszystkim piękna oprawa audiowizualna: dopracowane szczegóły, mroczna kolorystyka, charakterystyczne postaci o satyrycznym rysie i zapadająca w ucho muzyka uznanego kompozytora Philipa Glassa.

 

Seans odbędzie się 17 czerwca o godz. 18.30 w katowickim Kinie Kosmos. Prelekcję i dyskusję poprowadzi Ewa Drab – filmoznawczyni, tłumaczka i dziennikarka filmowa pisująca m.in. dla Stopklatki.

 

Organizatorem Ars Independent Festival jest Instytucja Kultury Katowice – Miasto Ogrodów. 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Piotr Kardas
Piotr Kardas 12 czerwca 2014, 17:16
CO ZA ABSURD! Pierwszą pełnometrażową animacją lalkową wyprodukowaną w Europie była OPOWIEŚĆ O LISIE Władysława Starewicza w 1937 roku (jeśli nie liczyć zrealizowanego w Związku Radzieckim NOWEGO GULIWERA Aleksandra Ptushko z 1935). Pełnometrażowe animacje lalkowe powstawały w Europie w każdej dekadzie XX wieku; we Francji, Norwegii, Niemczech, na Węgrzech, a zwłaszcza w Czechosłowacji. Co więcej, nie jest to nawet pierwsza pełnometrażowa animacja zrealizowana w Hiszpanii, gdyż już 1949 Ángel de Echenique wyreżyserował tam godzinną "Adventures of Esparadrapo".
przysłano: 9 czerwca 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca