Film

Miasto movie na Ponikwodzie

Kiedy: 17, 24, 31 lipca oraz 7 sierpnia; godz. 21:00; o godz. 20:30 seanse dla najmłodszych

Gdzie: duże boisko sportowe przy Lubelskim Centrum Edukacji Zawodowej ul. Magnoliowa, Ponikwoda. W przypadku niepogody seanse zostaną przeniesione. Informacje o zmianie miejsca będą się pojawiać na bieżąco na stronie www.warsztatykultury.pl oraz www.ponikwoda.info.


Wstęp wolny

 

Program na lipiec:

17 lipca, godz. 21.00 – Elling - reż. Petter Naess, czas 89', 2001 r.

24 lipca, godz. 21.00 – Słoneczne miasto - reż. Martin Sulik, czas 95', 2005 r. 

31 lipca, godz. 21.00 – Erratum - reż. Marek Lechki, czas 90', 2010 r. 

7 sierpnia, godz. 21.00 – Karmel – reż. Nadine Labaki, czas 95’, 2007 r.

Przed każdym pokazem, o godz. 20:30 odbywają się seanse Miasto movie dzieciom czyli filmowe wieczorynki.

 

Opisy:

 

Elling - znakomity komediodramat, skrojony według najlepszych skandynawskich wzorców. Historia tytułowego Ellinga, zagubionego, skrycie marzącego o karierze poety,  samotnika i ekscentryka, który spotyka na swojej drodze równie niedostosowanego społecznie Kjella. Dwaj skrajnie różni mężczyźni muszą zamieszkać razem na jakiś czas w ramach społecznego programu, jak wprowadza rząd Norwegii. Co z tego wyniknie warto się przekonać samemu.  

 

Słoneczne miasto - kino czeskie znane jest z umiejętności pokazywania społecznych problemów przez pryzmat komediowy czy też satyryczny. „Słoneczne miasto" to z jednej strony gorzki obraz ludzi pozbawionych pracy, perspektyw a niekiedy nawet środków do życia, z drugiej zaś bardzo ciepła i pokrzepiająca opowieść o przyjaźni i odzyskiwaniu utraconej nadziei. Warto zobaczyć jakie filmy kręcą nasi południowi sąsiedzi, gdyż potrafią to robić naprawdę dobrze. 

 

Erratum - ten bardzo kameralny i wyciszony obraz znalazł się w gronie najważniejszych polskich filmów ostatnich lat. Marek Lechki obsadza w roli głównej Tomasza Kota (dawno nie widzianego w roli innej niż komediowa) aby opowiedzieć historię człowieka który wraca na chwilę na "stare śmieci", do rodzinnego miasta. Główny bohater musi na 2 dni wyjechać z Warszawy do rodzinnego Szczecina, z którego uciekł w młodości zostawiając samotnego ojca oraz starych przyjaciół. Jak wypadnie konfrontacja z duchami przeszłości i czy czas leczy wszystkie rany? o tym m.in. opowiada „Erratum”.

 

Karmel – akcja tego zjawiskowego filmu dzieje się w Bejrucie, a konkretnie w salonie urody dla kobiet prowadzonym przez główną bohaterkę Layalę (w tej roli sama reżyserka Nadine Labaki). Jest to miejsce spotkań kilku kobiet, w różnym wieku, o różnym pochodzeniu i sytuacji życiowej. W salonie Layali wszystkie one czują się jednak swobodnie, jest to dla nich swoisty azyl, przestrzeń do szczerej rozmowy, śmiechu, ale bywa także miejscem prawdziwego życiowego wsparcia. Labaki tworzy swoją historię w sposób niezwykle subtelny, pięknie łącząc dyskretny humor z poważniejszym kontekstem. „Karmel” to film o kobietach, ale skierowany nie tylko do kobiet. Każdy spragniony oryginalnego kina widz doceni jego zalety.

 

Organizatorzy: Warsztaty Kultury, Rada Dzielnicy Ponikwoda

 

Projekt realizowany jest w ramach programu „Dzielnice Kultury – Program Rozwoju Kultury w Dzielnicach Lublina”


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 15 lipca 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca