Film

Czas się zatrzyma, ruszy, zwolni i przyspieszy. Festiwal Time Frame w Poznaniu

7 lipca 2014 ruszył nabór filmów na Festiwal Time Frame, który odbędzie się w Poznaniu w dniach 23 - 25 października 2014.

Time Frame Festival to nowe wydarzenie filmowe na mapie Polski. Festiwal powstał w związku z dynamicznym rozwojem technik umożliwiających, także amatorom, realizację filmu w najwyższej jakości.

Zgodnie z nazwą Time Frame skupia się na twórczości, która bawi się czasem: manipuluje nim, przyśpiesza go i zwalnia, pozwalając widzowi zobaczyć zjawiska i przedmioty niedostrzegalne przez ludzkie oko.

Nabór potrwa do 31 sierpnia 2014. Do selekcji przyjmowane są formy filmowe zrealizowane przy użyciu takich technik jak: time lapse, high-speed photography, bullet time, tilt shift, slow motion (i innych, które pozwalają na manipulowanie czasem w ramach samej formy), a także zwykłe filmy, animacje etc, w których co najmniej 40% materiału zostało zrealizowane przy użyciu wyżej wymienionych technik. Czas trwania to maksymalnie 10 minut (łącznie z napisami). Temat filmu jest dowolny.

Warunkiem zakwalifikowania do selekcji jest przesłanie kopii filmu wraz z wypełnioną i podpisaną aplikacją zgłoszeniową (do pobrania na stronie www.timeframefestival.pl oraz na profilu Festiwalu na Facebooku: https://www.facebook.com/timeframefestival ) na adres organizatora: films@timeframefestival.pl, lub poprzez Facebooka. Zachęcamy do przesyłania kopii przeglądowych filmów jako linków do portali Vimeo, You Tube, poprzez formy takie jak wetransfer, linki do plików w chmurze, dysku sieciowego etc. W przypadku, gdy film zostanie wybrany do programu Festiwalu, Organizator będzie indywidualnie uzgadniał wymogi kopii kinowej z twórcą.

Filmy wybrane na drodze selekcji znajdą się w programie Festiwalu, będą prezentowane podczas samego wydarzenia i wezmą udział w konkursie. Główną nagrodą Time Frame Festival jest Grand Prix w wysokości 1000 euro przyznawane przez Jury złożone z przedstawicieli branży filmowej. Druga nagroda Festiwalu – nagroda rzeczowa o wartości około 500 euro, będzie przyznana w oparciu o głosowanie publiczności.

Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie i profilu na Facebooku. Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Festiwalu.

Zapraszamy do nadsyłania filmów!

Time Frame Festival

www.timeframefestival.pl

https://www.facebook.com/timeframefestival

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 23 lipca 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca