Film

LEGENDY MUZYKI – cykl seansów i imprez tematycznych

Projekcje: Kino Muza

Afterparty: Cicha Kuna (nad Muzą), impreza w stylu muzycznym bohaterów filmu, 10% rabatu na napoje na podstawie biletu z seansu.

Bilety: 18/15/12 zł

Bob Marley, Jim Morrison, Mick Jagger i Lou Red – genialna muzyka i niezwykłe osobowości w cyklu czterech muzycznych dokumentów. Wydarzenie dla wszystkich, którzy kochają muzykę i nocne życie w mieście.

 

2.08, sobota godz. 19.00 

Marley” reż. Kevin MacDonald, 144’

Film Kevina Macdonalda "Marley" to potężna dawka dobrej energii, ponad dwugodzinna podróż do świata radości, muzyki, miłości i jedności ponad podziałami. To pierwszy film autoryzowany przez rodzinę Marleya, w którym wykorzystano niepublikowane dotychczas materiały archiwalne.

 

16.08, sobota godz.19.00 

Rolling Stones. W blasku świateł” reż. Martin Scorsese, 122’

Martin Scorsese pokazuje Rolling Stonesów jakich świat jeszcze nie widział. Kręcąc w słynnym Beacon Theater w Nowym Jorku jesienią 2006, Scorsese zgromadził ekipę największych fachowców, aby uchwycić wielką siłę legendarnego zespołu.

 

23.08, sobota godz. 19.00 

The Doors. Historia nieopowiedziana” reż. Tom DiCillo, 90’

Twórcy "Historii nieopowiedzianej" kochają lidera The Doors, co widać niemal w każdym kadrze filmu. Czynią Morrisona prorokiem głoszącym mroczną ewangelię w epoce wielkich przemian społecznych. Choć w filmie Toma DiCillo pozostali Doorsi wreszcie wychodzą z cienia Morrisona, to i tak pozostają na drugim planie. Klucze do Drzwi posiada wyłącznie Mr Mojo (jedna z ksywek piosenkarza). Bez niego legenda nigdy nie mogłaby się narodzić.

 

30.08, sobota godz. 19.00

 „Berlin. Lou Reed” reż. Julian Schnabel, 85’

Lou Reed po 30 latach wystawia swoje widowisko. Opowieść o ciemnych stronach miłości. O zazdrości. O wściekłości i o nienawiści. I w końcu o wielkiej stracie. Pięć kolejnych przedstawień, na które dostanie biletów graniczyło z cudem. Dzięki udziałowi takich artystów, jak Fernando Saunders, Antony Hegarty, Steve Hunter, Rob Wassermann, Rupert Christie i Sharon Jones, siedmioosobowej orkiestry i chóru Brooklyn Youth Chorus, Lou Reed kreuje fascynujący i sugestywny świat i sprawia, że widownia staje się 

uczestnikiem wspaniałego spektaklu rozgrywającego się na ulicach podzielonego Berlina.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 28 lipca 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca