Film

Warsztaty w ramach X Festiwalu Filmów Niezależnych kilOFF

Od samego początku Festiwal Filmów Niezależnych kilOFF kładzie akcent na filmową edukację. Powołując się na hasło festiwalu, po raz kolejny zapraszamy do udziału
w zajęciach, które będą pozwalały myśleć o niezależnym kinie w coraz bardziej profesjonalnym wymiarze. Profesjonalizacja kina niezależnego - niech to hasło stwarza nowe perspektywy dla młodego kina.

 

16 października | godz. 9.00- 16.00 | Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach wstęp wolny - rejestracja zgłoszeń *

• 9:00 – 12:30 : Warsztaty z postprodukcji
• 13:00 – 16:00 : Warsztaty z montażu

 

Pierwszego dnia warsztaty odnosić się będą do postprodukcyjnych działań filmowych.
W godzinach porannych od 09.00 do 12.30 przewidujemy realizację warsztatu o tematyce postprodukcji jako całościowym etapie technicznym, który realizowany jest po zakończeniu zdjęć i nagrań dźwiękowych. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak zburzyć Katowice, nie mając budżetu – mowa o postprodukcji filmowej w AfterEffects, Tracking Set Extensions i innych metodach pozwalających przekroczyć granice wyobraźni.

 

Sesja popołudniowa (13.00-16.00) przybliży uczestnikom kunszt pracy montażysty. Młodzi pasjonaci filmowi otrzymają wiedzę merytoryczną z zakresu metod montażowych oraz poznają rolę montażu i jego wpływ na finalne dzieło filmowe. Na zajęciach porozmawiamy również o ręce nabitej montażem, slowfoto, a także o montażu filmowym na trzy place
w pozycji małpy. Przewidywana liczba uczestników każdego z warsztatów to 15 osób.

Warsztaty z montażu poprowadzi Aleksander Kozłowski (Przedmarańcza Produkcja Filmowa,Przedmarańcza na facebooku), warsztatami z postprodukcji zajmie się Maciek Gryzełko (Montażownia Katowice)


17 października | godz. 9:00- 16.00 | Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach
wstęp wolny - rejestracja zgłoszeń *

• 9:00- 12.30 Warsztaty ze światła
• 13:00- 16.00 Warsztaty z dźwięku

 

Drugi dzień warsztatowy obejmować będzie dwa bloki tematyczne : światło i dźwięk
w filmie. W godzinach porannych uczestnicy warsztatów otrzymają szansę na kontakt
z profesjonalnym sprzętem oświetleniowym oraz jego operatorem, dzięki czemu niewątpliwie poszerzą swoją teoretyczną oraz praktyczną wiedzę z zakresu oświetlenia filmowego.
W godzinach popołudniowych, od 13.00 do 16.00, przewidujemy realizację warsztatu dźwiękowego. Osoby zaangażowane w działania będą mogły zweryfikować swoją aktualną wiedzę z zakresu realizacji dźwięku w filmie. Tematami poruszanymi w czasie warsztatu będą miedzy innymi : etapy produkcji, montaż dźwięku czy też systemy dźwięku przestrzennego. Przewidywana liczba uczestników każdego z warsztatów to 15 osób.

 

Warsztaty ze światła poprowadzi Bartek Gburek (Piotr Gburek Realizacja Światła i Dźwięk), warsztatami z dźwięku zajmie się Bartłomiej Bogacki Strona IMDB z profilem Bartłomieja Bogackiego, freelancer współpracujący przy produkcjach hollywoodzkich.


* Formularze zgłoszeniowe dostępne na http://kiloff.art.pl/warsztaty/ .


Zadanie współfinansowane z budżetu Miasta Katowice.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 11 pazdziernika 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca