Film

Białołęka w końcu na kulturalnej mapie warszawy

PIERWSZE I ZAPEWNE NAJLEPSZE KINO NA BIAŁOŁĘCE

 

Po kilkudziesięciu latach przerwy, mieszkańcy Białołęki ponownie mają kino w swojej dzielnicy. 24 października br. odbyła się oficjalna inauguracja Kina na boku stworzonego przez Białołęcki Ośrodek Kultury.

- Witam w pierwszym i zapewne najlepszym kinie na Białołęce! – powiedział do wypełnionej po brzegi sali kinowej Krzysztof Mikołajewski, dyrektor Białołęckiego Ośrodka Kultury. Mieszkańcy Białołęki – najmłodszej dzielnicy Warszawy – od lat czekali na dostęp do aktualnej oferty filmowej. Dynamiczny rozwój infrastrukturalny tego rejonu stolicy i szybki przyrost nowych mieszkańców, wymagał także poszerzaniu oferty kulturalnej: - Nie mogliśmy dłużej czekać na decyzje podmiotów komercyjnych, wzięliśmy sprawę we własne ręce – przyznał Piotr Jaworski, Burmistrz Białołęki.

 

DUŻO WIĘCEJ CHĘTNYCH NIŻ MIEJSC

 

- To ważny dzień dla Białołęki. W grudniu zadaliśmy warszawiakom pytanie, czego potrzebują, by czuć się lepiej w stolicy. Mieszkańcy Białołęki opowiedzieli: lepszego dostępu do kultury. Cieszę się, że udało się wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom – powiedział podczas otwarcia Michał Olszewski, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy. Odczytał także list od Hanny Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy: Białołęka stanowi jedną z bram, przez którą napływają do miasta nowi warszawiacy. Liczymy się z aspiracjami i potrzebami tej części Warszawy.

 

Podczas inauguracyjnego seansu odbył się pokaz filmu „Pieskie życie” Charliego Chaplina z muzyką „na żywo” w wykonaniu Krzysztofa Łochowicza, Roberta Siwaka i Sebastiana Wypycha oraz projekcja „Jezioraka” Michała Otłowskiego. Na kilka dni przed wydarzeniem  wszystkie miejsca zostały zarezerwowane.

Oprócz sali kinowej (320 miejsc) swoją działalność w tym roku zainauguruje także czytelnia wizualna. Budynek, w którym znajduje się kino, wyposażony jest w sale konferencyjne i przestrzeń przystosowaną do aranżowania wystaw.

 

NIE TYLKO TRADYCYJNE POKAZY

 

Kino na boku to także programy edukacyjne i warsztaty: - Zapraszamy najmłodszych z rodzicami oraz młodzież – zachęca Karolina Adelt-Paprocka, koordynatorka Kina na boku. W weekend, 25 i 26 października, kolejne – cieszące się dużą popularnością wśród najmłodszych – pokazy bajek zaplanowano w cenie specjalnej: 5 zł. – Już wkrótce rozpoczniemy cykl seansów filmowych połączonych z wykładami i warsztatami dla dzieci i młodzieży – dodaje.

 

Poza codziennymi seansami, Kino na boku proponuje również spotkania z twórcami i krytykami, przeglądy tematyczne, maratony filmowe oraz cykl „Tanie Poniedziałki”, gdzie za obejrzenie seansu widzowie zapłacą 8 zł.

Ceny regularne biletów na seanse: 15 zł (normalny), 12 zł (ulgowy: dzieci, młodzież oraz osoby 65 +) oraz 8 zł (Tanie Poniedziałki).

 

KINO NA BOKU:  ul. Van Gogha 1, Warszawa, Białołęcki Ośrodek Kultury

Koordynatorka kina na boku: Karolina Adelt-Paprocka, nr tel. 509 204 584,

e-mail: k.adelt-paprocka@bok.waw.pl

 

www.bok.waw.pl

www.facebook.com/kinonaboku

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 29 pazdziernika 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca