Film

„Pulp Fiction” wraca do kina

Legendarny film Quentina Tarantino powróci na wielki ekran kinoteatru Rialto w czwartek 18 grudnia. Świętujemy polsko-amerykańskie „25 lat razem”.

 

Konsulat Generalny USA w Krakowie oraz Instytucja Kultury Katowice – Miasto Ogrodów zapraszają w czwartek 18 grudnia na godz. 18.30 do kinoteatru Rialto na projekcję nominowanej do nagrody Oscara w siedmiu kategoriach i obsypanej deszczem innych nagród czarnej komedii Quentina Tarantino. Wstęp wolny!

 

Kto już film widział, warto sobie przypomnieć, a kto jeszcze nie zna, poznać obowiązkowo powinien.

 

Jest jeszcze jeden powód tej prezentacji. Film jest dobrym przykładem polsko-amerykańskiej współpracy. Quentin Tarantino na planie „Pulp Fiction” współpracował z polskim operatorem Andrzejem Sekułą.

 

Dlatego film doskonale wpisuje  się w program Konsulatu Generalnego USA w Krakowie „25 lat razem”, pokazujący efekty współpracy obu krajów przez ćwierćwiecze polskiej demokracji , od 1989 roku.  Ten multimedialny cykl wydarzeń zainaugurowany został 4 czerwca podczas wizyty w Polsce Prezydenta USA Baracka Obamy.

 

Jaki jest cel programu „25 lat razem”? – Chcemy podkreślić wagę niezwykle udanej transformacji ustrojowej w Europie Środkowo-Wschodniej – mówi Brian George, Konsul ds. prasy i kultury. Stany Zjednoczone przez ćwierć wieku aktywnie te przemiany wspierały, a Polska stawała się coraz bliższym sojusznikiem i partnerem w wielu dziedzinach.

Projekcję poprzedzi wprowadzenie Michała Oleszczyka, dyrektora Festiwalu Filmowego w Gdyni.

 

W programie:

18.30 – Powitanie przez Konsul Generalną USA Ellen Germain, krótka prezentacja programu „25 lat razem” i toast;

18.45 – Wprowadzenie do pokazu „Pulp Fiction” - Michał Oleszczyk, dyrektor Festiwalu Filmowego w Gdyni;

19.00 – Projekcja filmu.

 

Zdjęciaprzysłano: 18 grudnia 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca