Film

Noc Filozofii w Kinie Muranów

Instytut Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Gutek Film zapraszają 27 listopada do Kina Muranów na Noc Filozofii.

 

Podczas wydarzenia zostaną pokazane 3 filmy, a po każdym z nich odbędzie się dyskusja.
Start maratonu filozoficznego o godzinie 20.00, przewidywane zakończenie o 5:30.

 

Program:

NIEBEZPIECZNA METODA reż. David Cronenberg
dyskusję po filmie poprowadzi prof. dr hab. Zofia Rosińska

 

HANNA ARENDT reż. Margerethe von Trotta
dyskusję po filmie poprowadzi dr hab. Agnieszka Nogal

 

BUDENBROOKOWIE. DZIEJE UPADKU RODZINY reż. Heinrich Breloer
dyskusję po filmie poprowadzi dr Karolina Rychter

 

Bilety w cenie 30 zł.

KUB BILET na http://muranow.gutekfilm.pl/film/noc-filozofii/

-----------------------

Prof. Dr hab. Zofia Rosińska ­– Wieloletni wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego i kierownik Zakładu Filozofii Kultury Instytutu Filozofii UW. Główne zainteresowania: filozofia kultury i filozofia człowieka. Prowadzi seminaria i wykłady monograficzne z pogranicza filozofii kultury, estetyki, psychologii głębi. W latach 1989–1993 Visiting Profesor of Philosophy w St. Lawrence University (Canton, USA). Członek Polskiego Towarzystwa Filozoficznego, honorowy członek Rady Naukowej kwartalnika „ALBO albo. Problemy psychologii i kultury”. Autorka książek: Kierunki współczesnej psychologii. Ich geneza i rozwój (1972; 1984; 1987), Jung (1982), Psychoanalityczne myślenie o sztuce (1985), Freud (1993; 2002), Blaustein. Koncepcja odbioru mediów (2001), Ruch myśli (2012). Współautorka podręcznika Psychoterapia. Pogranicza (2012). Autorka wielu rozpraw, artykułów i esejów. Publikuje w „Przeglądzie Filozoficznym”, „Kronosie” i „ALBO albo”. Redaktor naukowy prac zbiorowych, m.in. Religia i wartości (1990), Psychoterapia i kultura (1997), Przekraczanie estetyki (2003), Pamięć w filozofii XX wieku (2006), Freud i nowoczesność (2008).

 

Dr hab. Agnieszka Nogal – absolwentka filozofii (w Instytucie Filozofii UW, 1994) oraz prawa (na Wydziale Prawa i Administracji UW, 2007). W latach 1994 – 2013 związana z Zakładem Filozofii Polityki w Instytucie Studiów Politycznych PAN. Od 1999 roku pracuje w Zakładzie Filozofii Polityki Instytutu Filozofii UW. Jest laureatką stypendium zagranicznego Fundacji na rzecz Nauki Polskiej w Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji (2002–2003) oraz wielu grantów, m.in. European Research Council: Democratic Secrecy. A Philosophical Study of the Role of Secrecy in Democratic Politics. Współzałożycielka i członek redakcji pisma „Civitas. Studia z filozofii polityki”. W pracy naukowej zajmuje się filozofią polityki. Jej prace koncentrują się na problemach związanych z konstytucjonalizmem, prawami obywatelskimi, sferą publiczną (w ujęciu Jurgena Habermasa) oraz na przyjaźni obywatelskiej.

 

Dr Karolina Rychter – po studiach filozoficznych obroniła doktorat o znaczeniu literatury dla filozofii w Instytucie Filozofii UW. Publikowała artykuły i przekłady w „Przeglądzie Filozoficznym”, „Literaturze na świecie” i w „Kronosie”. Jej obszar zainteresowań obejmuje współczesną filozofię anglosaską, nowe interpretację romantyzmu i prozę modernistyczną.
    
    

Zachęcamy do udziału w Nocy Filozofii, jeśli:
- poszukujesz odpowiedzi na istotne pytania dotyczące twojego życia,
- interesujesz się sprawami fundamentalnymi, których wielu ludzi w ogóle nie dostrzega,
- chcesz wyćwiczyć kreatywne myślenie, argumentowanie i jasne komunikowanie swoich myśli,
- cenisz wszechstronne myślenie, dzięki któremu łatwiej opanowywać nowe umiejętności, przystosowywać się do zmian i pokonywać lęk przed tym, co nowe,
- pragniesz pogłębić umiejętność trafnego analizowania rzeczywistości i samodzielnego myślenia, które uodporniają na manipulacje,
- wierzysz, że otwarty umysł i ciekawość świata nadają życiu smak i głębię.
Tego wszystkiego nauczy cię FILOZOFIA.

Zapraszamy!

27 listopada 2015, 20:00 Warszawa

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 20 listopada 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca