Film

„Młody Sherlock Holmes” z cyklu Niemy Movie w Kinie Praha

Młody Sherlock Holmes”

z cyklu Niemy Movie

w Kinie Praha – z muzyką i dubbingiem na żywo!

 

Kino Praha zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Niemy Movie” czyli kino (nie)całkiem serio. 19. stycznia o godz. 20.30 odbędzie się pokaz filmu „Młody Sherlock Holmes” z 1924 roku z muzyką i dubbingiem na żywo. Bilety już w sprzedaży!

 

We wtorek, 19. stycznia o godz.20.30 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Niemy Movie” w Kinie Praha. Zapraszamy na pokaz filmu „Młody Sherlock Holmes” z 1924 roku z muzyką i dubbingiem na żywo. W roli głównej wystąpi jeden z najsłynniejszych komików kina niemego – Buster Keaton.

 

Dwaj mężczyźni rywalizują o względy dziewczyny (Kathryn McGuire). Czarny charakter (Ward Crane) kradnie jej ojcu zegarek, a o ten występek oskarżony zostaje operator projektora (Buster Keaton). Zhańbiony bohater wraca do swojego zajęcia w kinie. Obsługując urządzenie, zapada w sen, w którym jego życie staje się filmem. Przenosi tam wszystkich swoich znajomych, a sam staję się Sherlockiem Holmesem Jr. poszukującym skradzionych pereł.

 

Zespół „Niemy Movie” prezentuje nieme filmy z muzyką i dubbingiem na żywo. Bogaty repertuar cyklu przypadł do gustu publiczności i organizatorom wielu wydarzeń, także na prestiżowych festiwalach. Projekcje zespołu „Niemy Movie” są skierowane do odbiorców w każdym wieku i nie jest to pusty slogan. Umożliwia to szeroki repertuar oraz bogactwo środków wykorzystanych w poszczególnych filmach. Muzyka ilustrująca obraz jest różnorodna - ścieżka dźwiękowa satysfakcjonuje zarówno amatorów muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej, akustycznej i elektronicznej.

 

Zespół „Niemy Movie” gra i mówi do niemych filmów na żywo, jednak trochę inaczej niż większość artystów biorących na warsztat ten gatunek. Nieme kino ma swoją powagę. W zderzeniu z dzisiejszym bogactwem środków, kolorem, dźwiękiem, efektami specjalnymi, czarno biały film jest czysty, dostojny, działa na wyobraźnię. „Niemy Movie” podąża wraz z filmem w scenach przejmujących, ilustruje grozę, smutek, dramat, ale kiedy pojawiają się dłużyzny, zespół nie waha się nad szybką zmianą klimatu. Efektem jest mozaika emocji, kolory, które wykraczają poza odcienie szarości na ekranie.

 

 

PROGRAM: „Niemy Movie”: wybrany wtorek miesiąca, godz. 20.30

Ceny biletów:

22 zł - ulgowy

25 zł – normalny

 

19 stycznia, godz.20.30 „Młody Sherlock Holmes”, reż. Buster Keaton, 1924r., 44 min.

 

16 lutego, godz.20.30 „Upiór w operze”, reż. Rupert Julian, Edward Sedgwick, Ernst Laemmle, Lon Chaney, 1925r. 1h 33 min.

 

22 marca, godz.20.30 „Nosferatu”, reż. Friedrich Wilhelm Murnau, 1922r. 92 min.

 

19 kwietnia, godz.20.30 „Zaginiony świat” reż. Harry O. Hoyt, 1925 r., 1h 4min

 

17 maja, godz.20.30 „Dzisiejsze czasy”, reż. Charlies Chaplin, 1936r. 1h 27 min.

 

7 czerwca, godz.20.30 „Alicja w Krainie Czarów”, reż. W. W. Young, 1915r. 52 min.  

 


przysłano: 8 stycznia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca